Pátek, 12 dubna, 2024

Tomáš Stejskal: Nemocnice ve Frýdku-Místku se neustále rozvíjí a modernizuje

Historie nemocnice ve Frýdku-Místku sahá až do třicátých let minulého století. Od té doby prošla nemocnice řadou stavebních úprav, rozvíjí se a modernizuje prakticky neustále. Na to, jak vypadá nemocnice dnes, jsme se zeptali nynějšího ředitele Tomáše Stejskala.

Pane řediteli, nemocnice se neustále mění. Můžete, prosím, nastínit, k jakým změnám za Vašeho působení došlo?

Kromě vybudování zcela nového pavilonu chirurgických oborů mám velkou radost z realizace generelu, instalace magnetické rezonance, rekonstrukce pavilonu „V“, modernizace hemodialýzy i z instalace solárních panelů. Částečnou nebo úplnou rekonstrukcí a modernizací prošlo téměř každé zdravotnické pracoviště v této nemocnici, např. máme moderně vybudované porodní sály včetně novorozeneckého oddělení. Jako jediná nemocnice v Moravskoslezském kraji provozujeme vlastní stomatologickou ambulanci, nyní máme tři zubní lékaře, v nejbližší době chystáme otevření čtvrté zubní ambulance, k tomu provozujeme i dentální hygienu.

Největší radost mám z toho, když se našim lékařům podaří zavést do praxe nové metody a postupy. Podařilo se nám získat statut centrové péče v odbornostech revmatologie, gastroenterologie a ophtalmologie. Zapojili jsme se do programu ministerstva zdravotnictví „Reforma psychiatrie“ a vybudovali jsme Centrum duševního zdraví.

Proměnou prošlo také dětské oddělení – v jeho rámci vznikla Dětská denní klinika, která zajišťuje odbornou péči o děti v případě, že není nutná nepřetržitá péče. Touto formou se snažíme spolu se zkracováním hospitalizační doby maximálně omezovat stres z pobytu v nemocnici, který je u dětí nemalý. 

Můžete nám prozradit plány nemocnice v letošním roce, ale třeba i co plánujete v budoucnosti?

Zkvalitňování zdravotnické péče je hlavním cílem naší nemocnice. S tím souvisí i změny, ke kterým v nemocnici neustále dochází. V letošním roce nás čeká například vybudování potrubní pošty…

Celý rozhovor si přečtěte v nejnovějším vydání magazínu POSITIV Business & Style ZDE.

RELATED ARTICLES