Sobota, 2 března, 2024

Specialisté laboratoří AGELLAB dokáží určovat autoimunitní a speciálních infekčních choroby rychleji pomocí nového přístroje  – jako první v ČR

Laboratoř klinické imunologie a alergologie Nový Jičín, která je součástí sítě laboratoří AGELLAB, předního českého poskytovatele laboratorních služeb, zefektivnila diagnostiku autoimunitních a speciálních infekčních chorob. Jako první pracoviště v ČR využívá špičkovou technologii, systém Alegria 2. Specialisté sítě AGELLAB nyní dokáží diagnostikovat autoimunitní choroby s větší přesností a rychlostí.

Systém Alegria 2, vyvinutý společnosti ORGENTEC, nabízí plně automatizované vyšetření širokého panelu autoprotilátek, v kombinaci s protilátkami proti speciálním infekčním agens, markery zánětu stolice a testy kostního metabolismu. Jádrem inovativního řešení je plně automatizovaný přístroj, který je klíčovou složkou pro přístup k široké škále testovacích metod. Přístroj umí analyzovat až 100 různých parametrů. Lékaři nyní mohou požádat o analýzu biomarkerů přímo na míru jednotlivým pacientům. Specialisté AGELLAB díky novému strojovému vybavení zajišťují každému pacientovi rychlejší a cílenější laboratorní diagnostickou péči.

„Pomocí nového přístroje jsme provedli již na 3000 vyšetření. Já i kolegyně a kolegové z Laboratoře klinické imunologie a alergologie oceňujeme na novém přístroji především vysokou míru digitalizace, automatické napojení na laboratorní informační systém, výrazně větší kapacitu vzorků, které můžeme najednou zpracovat a taktéž možnost vkládání statimových vzorků do přístroje i průběžně, během jeho chodu,“  vysvětluje hlavní přínosy nové technologie RNDr. Andrea Ondrejková, vedoucí Laboratoře klinické imunologie a alergologie společnosti Laboratoře AGEL a.s.

Rychlá, precizní a detailní diagnostika laboratorních vzorků je jedním ze základních kamenů kvalitní péče o pacienty. Bez korektních laboratorních dat nemůže žádný lékař spolehlivě rozhodnout o správném léčebném postupu. Síť laboratoří AGELLAB se dlouhodobě snaží využívat nejnovější zdravotnické technologie. Kompletní přehled odběrových míst i další informace naleznete na www.agellab.cz nebo na bezplatné lince 800 700 701.

Zdroj: TZ AGEL

RELATED ARTICLES