Sobota, 20 července, 2024

Oddělení neonatologie FN Ostrava otevřelo laktační ambulanci

Ženy, které by rády kojily, ale z nejrůznějších důvodů se jim to nedaří, mohou navštívit nově otevřenou laktační ambulanci Oddělení neonatologie FN Ostrava. Zkušené sestry poskytnou bezplatnou konzultaci všem maminkám, které o ni projeví zájem.

V nově otevřené laktační ambulanci dostanou zájemkyně odbornou individuální radu a pomoc. Laktační poradkyně s každou ženou probere nejen správné techniky kojení, ale také další věci, které s výživou novorozence souvisí,“ nastínila novou formu pomoci maminkám, které mají s touto nenahraditelnou formou výživy narozených dětí problémy, MUDr. Soňa Kupková z Oddělení neonatologie FN Ostrava.  „Maminky, které mají s kojením i po propuštění domů problémy, mohou v prvé řadě kdykoliv kontaktovat naši nepřetržitou „horkou linku kojení“ 739 249 800. A pokud jim telefonická rada nepomůže, mohou si domluvit osobní konzultaci v naší nové ambulanci,“ doplnila primářka Oddělení neonatologie MUDr. Hana Wiedermannová, Ph.D.

Obě lékařky zdůrazňují, že problémy s kojením se netýkají jen žen bezprostředně po porodu, ale mohou se objevit i po několika týdnech. „Může se objevit takzvaný bojkot kojení, který ale nutně nemusí znamenat, že žena už mateřské mléko definitivně ztratila a je nutné přejít na umělou výživu,“ připomíná Kateřina Srbová, laktační poradkyně Oddělení neonatologie FN Ostrava.

Problémů, proč se kojení nedaří, může být celá řada. V nově otevřené laktační ambulanci v Pavilonu péče o matku a dítě v přízemí (pavilon M) se je odborně proškolení zdravotníci pokusí odhalit a najít ke vzájemné souhře dítěte a matky co nejlepší cestu.

Zdroj: fno.cz

RELATED ARTICLES