Pondělí, 26 února, 2024

Každý nový dárce krve je nenahraditelný. Přijďte darovat krev

V důsledku stárnoucí dárcovské základny je AGEL Transfúzní služba po celý rok velice aktivní v podpoře náboru nových dárců krve. Významným partnerem v „boji“ o nového dárce je dlouhodobě Nadační fond NADĚJE se svým Projektem 450ml NADĚJE, který se uskuteční ve středu 13. září 2023 od 6:00 do 9:00 v AGEL Transfúzní službě v Bruntále, která sídlí v přízemí Nemocnice AGEL Podhorská.

„Významným partnerem v „boji“ o nového dárce krve je dlouhodobě Nadační fond NADĚJE, se svým Projektem 450ml NADĚJE. Tak jako každý rok srdečně zveme všechny zájemce o pomoc potřebným k nám na transfúzku do Bruntálu. Pro akci zajistil Nadační fond krásné dárky od partnerů projektu a jeden z prvodárců navíc obdrží poukaz na let balónem,“ sdělila k akci Marcela Kučerková, referentka marketingu AGEL Transfúzní služby.

Projekt je primárně zaměřen na získávání nových dárců krve pro transfuzní oddělení nemocnic v celé České republice. „Projekt vznikl v Břeclavi, kde se akce s názvem 450ml NADĚJE konala jednou ročně, a reagoval na potřeby samotných transfuzních stanic, které hlásí nedostatek nových bezplatných prvodárců a pod hlavičkou Nadačního fondu NADĚJE posunul působnost do celé České republiky,“ představuje projekt Xenie Mráčková, koordinátorka projektu 450ml NADĚJE s tím, že celorepublikovým partnerem projektu 450ml NADĚJE je společnost BALONY.EU, která na každé akci věnuje pro jednoho prvodárce let balonem.

„Darování krve je osobní rozhodnutí, kdy každý musí začít sám u sebe. Při vědomí, že lidská krev je dosud a ještě dlouho bude nenahraditelnou tekutinou nutnou k navrácení zdraví a záchraně životů, by rozhodování o tom, zda krev darovat nebo ne, nemělo být příliš složité,“ doplňuje Xenie Mráčková, koordinátorka projektu 450ml NADĚJE.

„Zájemci o dárcovství se mohou na tento termín jednoduše objednat online, a to na webu: https://bruntal.odbery.agel.cz nebo telefonicky na bezplatné lince 800 300 900. V případě, že si zájemce není jistý, zda může svou krev darovat, je možné svůj zdravotní stav probrat předem s naším odborníkem, opět na stejné bezplatné lince,“ uzavřela Marcela Kučerková z AGEL Transfúzní služby.

Každý, kdo daruje krev nebo plazmu v AGEL Transfúzní službě, má nárok na celou řadu výhod. Bezplatné dárcovství krve zahrnuje také lékařské vyšetření, možnost čerpat pracovní volno s náhradou mzdy. Dárce samozřejmě obdrží drobné občerstvení, získá potravinou poukázku, je mu proplaceno jízdné ze svého bydliště a může si uplatnit nárok odpočtu ze základu daně z příjmu, a to ve výši 3000 korun za každý absolvovaný odběr.

Zdroj: transfuznisluzba.agel.cz

RELATED ARTICLES