Středa, 24 dubna, 2024

Digitalizace a inovace zlepšují komfort pacientů v centru léčby rakoviny prostaty

Každý rok odhalí lékaři u osmi tisíc Čechů rakovinu prostaty, přičemž 1400 mužů ročně této zákeřné nemoci podlehne. Jedním z míst, kde léčí karcinom prostaty je Centrum léčby rakoviny prostaty urologického oddělení, které je součástí Komplexního onkologického centra Nemocnice AGEL Nový Jičín.

Toto pracoviště využívá prakticky všechny metody vhodné pro léčbu karcinomu prostaty. Zejména pro pacienty po robotické operaci, která se vyznačuje vysokou mírou přesnosti a šetrnosti nově nabízejí urologové možnost dřívějšího propuštění do domácí pooperační péče s možností vzdáleného sledování zdravotního stav pomocí prostředků digitalizace a telemedicíny.

Jaké jsou výhody tzv. včasné dimise (propuštění pacienta)? Lékaři vyjmenovávaní především vyšší komfort pro pacienta, snížení délky hospitalizace, výhodu domácího prostředí a snížení rizika přenosů nozokomiálních infektů.

Pacient po operaci, se zájmem o zapojení do programu, od nás obdrží přístroje (tlakoměr, teploměr, oxymetr, ev. glukometr) a dále bude každé ráno vyplňovat krátký a jednoduchý dotazník, kterým bude dokumentovat svůj aktuální zdravotní stav. Následně, v pravidelných intervalech proběhne jednoduché přeměření přístroji a výsledky měření se budou odesílat do zdravotnického zařízení. V případě, že nedojde k plánovanému měření, bude pacient upozorněn, v případě, že dojde k naměření hodnot mimo tolerance, pacient je informován o dalším postupu. I na konci dotazníku má pacient možnost konzultovat svůj zdravotní stav s lékařem telefonicky či videokonferenčně“, přibližuje výhody ředitel Nemocnice AGEL Nový Jičín, MUDr. Jakub Fejfar, LL.M. „Věříme, že tento postup pomůže přispět ke zlepšování kvality života pacientům, kteří oceňují možnost zůstat v domácím prostředí se svými blízkými,“ dodává ředitel Fejfar, který je sám také specialistou urologem.

Zdroj: TZ AGEL

RELATED ARTICLES