Úterý, 5 března, 2024

AGEL Hornická poliklinika v centru Ostravy nabízí pacientům nové vyšetření. V neurologické ambulanci lékaři poskytují EEG metodu pro vyšetření mozkové aktivity

Elektroencefalografie (EEG) je metoda sloužící ke sledování mozkových funkcí. Toto vyšetření nemá žádnou kontraindikaci, není nutná žádná speciální předchozí příprava a trvá 20-30 minut.

„Výhodou standardního EEG vyšetření je neinvazivita, možnost opakování bez významné zátěže pacienta,“ představuje blíže vyšetření MUDr. Karolína Ermisová, lékařka neurologického oddělení AGEL Hornické polikliniky. „Vyšetření indikujeme nejčastěji u pacientů se záchvatovitými poruchami vědomí epileptické i neepileptické povahy, také u pacientů s postižením mozku například po cévní mozkové příhodě, při neuroinfekčních, neurodegenerativních onemocněních, u nádorů mozku, u poúrazových stavů nebo u pacientů s bolestmi hlavy,“ jmenuje MUDr. Ermisová.

Dostupnost EEG vyšetření přímo v neurologické ambulanci AGEL Hornické polikliniky přináší pacientovi výhodu, že se nemusí k vyšetření objednávat v jiném zdravotním zařízení. Hodně pacientů bydlí zejména v blízkém okolí AGEL Hornické polikliniky a nemusí tak za vyšetřením dojíždět. „Pro nás, lékaře popisující EEG záznam je výhodné, že po natočení máme záznam ihned k dispozici, takže pokud je třeba něco vyhodnotit v “akutnějším” režimu, nemusíme čekat na dodání výsledků z jiného pracoviště,“ pochvaluje si MUDr. Ermisová.

Neurologická ambulance provádí EEG vyšetření všem pacientům, kterým je toto vyšetření doporučeno a mají žádanku i z jiných zdravotnických zařízení. Pacienti se k vyšetření mohou objednávat na tel. čísle: 597 454 265.

Zdroj: TZ AGEL

RELATED ARTICLES