Sobota, 22 června, 2024

Rekordní počet zájemců o vyšetření znamének zaznamenala Poliklinika AGEL Ostrava při konání Dne prevence melanomu

Den prevence melanomu na Poliklinice AGEL Ostrava charakterizoval opět velký zájem veřejnosti. Lékařky kožní ambulance vyšetřily rekordní počet 103 zájemců v rámci bezplatného preventivního vyšetření mateřských znamének. Výsledkem jsou tři podezřelé záchyty, které byly odeslány na podrobnější vyšetření. Kožní ambulance si stabilní zájem veřejnosti o vyšetření pochvaluje, včasný nález melanomu totiž významně přispívá k jeho úspěšné léčbě.

Každá preventivní akce zatím vždy přinesla případy, které si lékaři převzali do péče. Výjimkou nebyl ani zářijový Den prevence melanomu. „Dny prevence jsou z pohledu veřejnosti nejoblíbenější preventivní akcí, což potvrdil i rekordní počet vyšetřených zájemců. Jsme rádi, že lidem záleží na prevenci a neberou rakovinu kůže na lehkou váhu,“ říká MUDr. Václav Sobek, MBA, vedoucí lékař Polikliniky AGEL Ostrava.

Melanom je sedmým nejčastějším typem nádoru v České republice. Dle dat Ministerstva zdravotnictví a ÚZIS počet lidí postižených melanomem každým rokem narůstá. „I proto považuji za velmi důležité pořádání preventivních akcí jako je Den prevence melanomu. U nás v Poliklinice AGEL Ostrava se koná vždy 2x ročně a těší nás, že je o něj velký zájem. Dále chystáme na čtvrtek 9. listopadu 2023 komplexní Den prevence, který bude obsahovat široké spektrum vyšetření k prověření vašeho zdraví,“ doplňuje MUDr. Sobek.

Kožní ambulance Polikliniky AGEL Ostrava na Tyršově ulici je k dispozici všem pacientům čtyři dny v týdnu (kromě pátku). Disponuje i moderním digitálním dermatoskopem DermoScan s celotělovým skenerem.  Zájemci o vyšetření znamének a pih digitálním dermatoskopem DermoScan se mohou objednat na telefonním čísle 595 002 608. Cena jednoho kompletního vyšetření je 1 020 Kč, ale v rámci bonusových programů zdravotních pojišťoven může pacient získat na toto vyšetření příspěvek.

Zdroj: TZ AGEL

RELATED ARTICLES