Pátek, 12 dubna, 2024

Beseda „Senior v bezpečí“ poskytla důležité informace a rady pro seniory

V pondělí 19. 2. 2024 se v Kulturním domě Příbor uskutečnila beseda zaměřená na bezpečnost seniorů pod názvem „Senior v bezpečí“. Této události se zúčastnilo 21 seniorů, kteří projevili zájem o zlepšení svého povědomí o preventivních opatřeních týkajících se jejich bezpečí.

„Poručík Mgr. Darina Veselá z Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, oddělení prevence, vedla téměř dvouhodinovou besedu, která se dotkla několika důležitých témat. Mezi nimi byla bezpečnost v dopravě, ochrana v domácím prostředí, pravidla bezpečného chování venku, bezpečné nakupování, podvodné telefonáty a problematika kriminality a investičních podvodů,“ uvedla Karolína Najzarová z odboru sociálních věcí.

Beseda nebyla pouze teoretickou přednáškou, ale vyznačovala se interaktivním přístupem. Senioři se aktivně zapojovali dotazy a sdílením svých vlastních zkušeností. Prezentace byla obohacena skutečnými případy z policejní praxe, které pomáhaly lépe ilustrovat daná témata a ukázat konkrétní situace, kterým se mohou senioři v reálném životě potýkat.

Cílem besedy bylo nejenom informovat seniory o rizicích a možných nebezpečích, ale také jim poskytnout praktické rady a tipy, jak se bránit a chovat v různých situacích. Celá akce byla pozitivně hodnocena účastníky, kteří si odnesli užitečné poznatky a pocit většího bezpečí ve svém každodenním životě.

Zdroj: TZ Příbor

RELATED ARTICLES