Pondělí, 11 prosince, 2023

Valentýnské kino „Ve dvou“ a navíc zajímavá výstava

V pondělí 14. února chystá třinecké kino Kosmos promítání dvou nových romantických komedií. Předcházet jim bude veřejná vernisáž fotografické výstavy René Kajfosze nazvaná Beskydy – má láska na první pohled, spojená s projekcí snímků na stříbrné plátno.

V 17:30 se bude promítat americká novinka Vem si mě s Jennifer Lopez a ve 20:00 tu zazáří předpremiéra českého snímku V létě ti řeknu, jak se mám s Terezou Kostkovou v hlavní roli. Kino Kosmos se valentýnským programem připojuje k Národnímu týdnu manželství 2022. „Kdo z nás nezažil rande v kině?“ klade řečnickou otázku jeho ředitelka Regina Szpyrcová. „Proto nás svátek zamilovaných musí zákonitě přilákat do přítmí kinosálu,“ dodává s úsměvem.

Pro občerstvení partnerských vztahů třinečtí kinaři doporučují smích! Dalším dobrým důvodem návštěvy Valentýnského kina ve dvou je i to, že kinokavárna bude ten večer plná „láskomin“.

Info o autorovi fotografií výstavy Beskydy – má láska na první pohled:

„Poslední dobou nejvíce fotím Beskydy. Mám to štěstí bydlet v krásné a fotogenické vesnici Nýdek, která nabízí po celý rok možnost zachycení scenérií beskydských hor. Mezi má další oblíbená místa patří okolí Lysé hory a polské Beskydy, zvláště hory Pilsko a Ochodzitá. Z těchto míst je většina vystavovaných fotoobrazů,“ komentuje své snímky Refé Kajfosz, autor připravované výstavy.
S fotografií začal asi ve dvaceti pěti letech, v době tzv. digitálního boomu. Přivedly ho k ní v té době časté výlety na horském kole po Beskydech, kdy byl svědkem krásných výhledů, které chtěl zachovat na snímcích. Fotografuje převážně hory, po kterých rád a často chodívá a ve kterých i žije. Miluje hory pro jejich mohutnost i pro ten pocit, který má při jejich zdolání. Má rád i krajinu, když z ní vyzařuje poetičnost a zasněnost, jako na obrazech dávných mistrů. Fotografie publikuje na svých stránkách www.kajfoszrene.cz. Kromě toho přispívá svými snímky na stránky www.fotimebeskydy.cz. Každoročně jeho fotografie vycházejí ve stolním kalendáři Beskydy na Ostravsku a již druhým rokem vydává i svůj nástěnný kalendář.

Výstava René Kajfosze nazvaná Beskydy – má láska na první pohled

Zdroj: trinecko.cz

RELATED ARTICLES