Pondělí, 24 června, 2024

Užijte si Ostravskou muzejní noc i v Centru kultury

Centrum kultury a vzdělávání Moravská Ostrava (CKV) se i letos, a to 20. května, připojí ke čtrnáctému ročníku kulturního festivalu Ostravská muzejní noc. Až do půlnoci otevře své prostory, ve kterých se mohou zájemci pobavit i vzdělat.

Pro návštěvníky připravilo CKV nabitý program. Zájemci si mohou zdarma prohlédnout současné expozice i výstavy, podívat se na film nebo vyzkoušet tvořivý workshop. Na hosty bude čekat nejen Klub Parník, ale i Vila Hanse Ulricha, Minikino, hravá galerie Dvorana nebo Výstavní síň Sokolská 26.

„Hlavním tématem letošní akce je recyklace, takže jsme mimo jiné připravili Párty Gramofon s prodejem starých LP desek, výstavu vytvořenou ze starých map nebo workshop, kde budou účastníci přetvářet staré filmové plakáty,“ sdělila Marcela Mrózková Heříková, ředitelka CKV.

V Klubu Parník začne v 17:00 hodin „Párty Gramofon.“ Jde o prodejní výstavu LP desek s hudbou 60. let 20. století. Podávat se budou barevné drinky Muzeák. „Ve druhém patře Vily Hanse Ulrycha na Sokolské třídě si mohou návštěvníci prohlédnout výstavu studentů umělecké školy AVE ART Ostrava s názvem Mapování, která je složená z koláží autoportrétů, objektů, map, šatů a kabelek nebo se podívat na znovuobjevenou velkoformátovou malbu Karla Říhovského Člověk a kniha,“ sdělil Dominik Beneš, dramaturg CKV.

Ve Výstavní síni Sokolská 26 jsou k vidění abstraktní kompozice naší přední výtvarnice Iry Svobodové s názvem Void (prázdnota) a Minikino nabídne zdarma nejen filmy, ale i tvořivou dílnu pro děti. Workshop s názvem „Stříhat, lepit, animovat!“ začne v Minikině v 16:30hodin.Pro děti je v Minikině na 18:30 hodin připraven animovaný snímek Rozbitý robot Ron, pro dospělé na 20:30 hodin česká komedii Buko. V hravé galerii Dvorana bude po předchozí rezervaci na adrese produkce@ckv-ostrava.cz.; přístupná jedinečná expozice Včela – Cesta do včelího města. Interaktivně-edukační projekt pro celou rodinu pozve návštěvníky do dřevěného labyrintu plného her, vůně, sladkosti a hudby

Zdroj: www.ckv-ostrava.cz

RELATED ARTICLES