Pondělí, 24 června, 2024

Za prací, zábavou, odpočinkem, sportem i dobrou muzikou… prostě k nám

Na cestě po našem kraji se dnes zastavíme pod Lysou horou v resortu Sepetná a zeptáme se jeho manažera, co vše nám zde mohou nabídnout. A s radostí zjišťujeme, že je toho opravdu hodně.

Pane Haple, pro úvod rozhovoru, jaký je rozsah a nabídka služeb, které resort Sepetná poskytuje? Co všechno máte takzvaně pod palcem? 

Náš resort je, dovolím si říci, jedinečný z mnoha úhlů pohledu, zejména všestranností a komplexností poskytovaných služeb takříkajíc pod jednou střechou. V resortu naleznete vše, co očekáváte při pořádání kongresu, konference či teambuildingu, nebo když si jedete užít horského prostředí a odpočinout si od pracovního shonu a starostí dnešní zrychlené doby. V Horském hotelu Sepetná naleznete 45 pokojů různého složení a 10 autentických bungalovů sloužících jako dependance k hotelu. Jsou tu kongresové prostory, disponujeme celkem 6 variabilními salónky různých velikostí, přičemž největší má kapacitu až 200 míst. V našem sesterském hotelu Sluníčko naleznete klid a pohodu menšího hotelu s atmosférou rodinného penzionu, avšak i s dvěma salónky o kapacitě 35 míst. Proto je hotel vyhledáván pro firemní setkání a školení „menšího“ typu. Kapacita hotelu je 18 pokojů včetně dependance se dvěma apartmány. V hotelu Sluníčko je privátní wellness, venkovní areál, kde naleznete letní koupaliště, dětské hřiště, vzduchovou trampolínu a také pódium, které je při pořádání známého letního hudebního festivalu „Beskydské hudební léto 2023“ nezbytné. 

Nabízené služby komplexně uzavírá Relaxcentrum, kde naleznete krytý bazén s vířivkou a tobogánem, multifunkční halu s dvěma kurty na badminton a lezeckou stěnou, bowlingové dráhy, stolní tenis, finskou saunu, masáže i bylinkové koupele. Zkrátka u nás se nudit nebudete. 

Jak se bohatá historie hotelu, sahající až do roku 1910, promítá do jeho současného provozu a atmosféry?

Na první pohled vidíte, a věřím že i cítíte, že budova hotelu je zde již více jak 100 let. Už na první pohled je vidět nezaměnitelná stavba původní části, dominantní vstupní schodiště s recepcí s mnoha dřevěnými částmi a prvky, což v dnešních „mladších“ stavbách nacházíme jen zřídka, nebo je znát, že jsou z dnešní doby. Myslím, že původní část je velmi citlivě napojena na tu novou, a tak uzavírá vše v jeden celek. Mnohdy slýcháme od hostů, že letmým pohledem není vidět, kde původní část hotelu končí a nová začíná, samozřejmě při pozornějším pohledu vidíte stavební materiály, které se používají v dnešní době, a tedy pochopíte.  

Resort zasazený v samém srdci Beskyd přímo vybízí ke sportovním a relaxačním aktivitám. Vy ale organizujete také společenské akce či podniková setkání. Jaký okruh klientů využívá vašich služeb nejčastěji?

Neskromně si dovolím říci, že právě všestrannost našeho resortu jej činí v srdci Beskyd jedinečným. Našimi klienty jsou v pracovním týdnu zejména firmy, které pořádají kongresy, konference či teambuildingy zaměřené všemi směry –  např. lékařské, technické, stavební, ale i právní či akademické. O víkendech, prázdninách a svátcích se hotely plní rodinami s dětmi, klienty, kteří mají rádi hory, a jak jsem již zmiňoval, dobíjejí na horách potřebnou životní energii.  

Jaké jsou plány ohledně rozšiřování služeb do budoucna?

Jéje, plánů by bylo, jak rád říkám, je to na popsání minimálně několik A4 papírů. Nicméně my se nyní soustředíme na rekonstrukce vytipovaných hotelových částí, po letech provozování máme priority, které před námi jsou a nemůžeme je opomenout. Nedílnou součástí plánů je udržitelnost našeho podnikání směřující k životnímu prostředí. V srdci Beskyd to je přece zcela zřejmé.  

Jak se vám daří skloubit roli manažera resortu s rodinným životem? A jaké jsou největší výzvy při řízení tak rozsáhlého zařízení?

Celý rozhovor si přečtete v magazínu POSITIV Business & Style 2/2023 ZDE.

RELATED ARTICLES