Sobota, 22 června, 2024

Honba za Lašským pokladem začala

Prvním červnem odstartoval čtvrtý ročník zábavně-poznávací outdoorové hry Lašský poklad. Hra je připravena tak, aby si ji užily všechny generace. Malé děti se svými rodiči, mladí, páry, dospěláci i senioři. Otázky vás provedou krásami a zajímavostmi Lašské brány Beskyd tak, abyste se o této oblasti dozvěděli něco nového a zajímavého.

Hra plná zábavy, poznání i dobrodružství je určena pro všechny generace. „Rozhodně ale nečekejte jen jednoduché otázky pro nejmenší. Někdy bude potřeba, aby na hledání správných odpovědí spolupracovali všichni členové rodiny jako jeden tým. Možná bude potřeba navést menší děti doplňujícími otázkami, nebo jim vysvětlit některé souvislosti. Někdy bude potřeba dobře hledat, někdy pozorně číst a hlavně na konci správně počítat. Společnými silami se tak doberete k vítězství a zasloužené odměně,“ uvedla koordinátorka hry Petra Čaníková a dodala: „Novinkou letošního ročníku jsou uzamčené poklady přímo na soutěžních trasách. Těšit se tak můžete na drobnou odměnu přímo po skončení hry. Kdo zvládne objevit všech osm pokladů, může se zapojit i do soutěže o hodnotnější ceny. Věříme, že díky Lašskému pokladu můžete objevit i méně známá místa v okolí Kopřivnice, Štramberka, Příbora a Hukvald, nebo že odhalíte skryté poklady na místech, která již sami znáte velmi dobře.“

První čtyři trasy jsou již odemčeny, otevření dalších čtyř tras je plánováno v průběhu června. Všechny trasy budou procházet nádhernou krajinou Lašské brány Beskyd. Speciální trasy se soutěžními otázkami dovedou účastníky k napínavému odemykání Lašského pokladu. Více informací o jednotlivých trasách a pravidla soutěže najdete na www.lasskypoklad.cz a sociálních sítích Lašské brány Beskyd. Letáčky, které s pátráním po Lašském pokladu také pomohou, budou k vyzvednutí v informačních centrech zúčastněných měst, nebo je najdete přímo na trasách jako součást pokladů. Akce končí 31. října 2024 a do 30. listopadu budou vyhlášeni vítězové dalších hodnotných cen.

Zdroj: TZ Kopřivnice

Foto: facebookový profil Lašská brána Beskyd

RELATED ARTICLES