Pátek, 12 dubna, 2024

Startují Ceny hejtmana. Společenská odpovědnost, dobrovolnictví a osobnost kraje

Moravskoslezský kraj vyhlašuje Ceny hejtmana kraje za společenskou odpovědnost. Součástí soutěže je i Anketa Osobnost Moravskoslezského kraje a ocenění Dobrovolník BoSmePartyja. Přihlášky a nominace přijímá Krajský úřad Moravskoslezského kraje do 31. 5. 2024, slavnostní vyhlašování je naplánováno na letošní září.

„Ceny za společenskou odpovědnost mohou získat firmy, živnostníci, neziskové organizace a obce. Tyto subjekty mají své kategorie, firmy a neziskovky mají navíc podkategorie podle počtu zaměstnanců, obce máme rozděleny na obce s rozšířenou působností a ostatní obce. Cenou za společenskou odpovědnost chceme poděkovat za přístup k celé naší společnosti a za aktivity, které jsou pro náš kraj, jeho obyvatele, životní prostředí nebo třeba sociální oblast přínosné. Slavnostní oceňování je příležitost setkat se, podat si ruku a všem oceněným i nominovaným poděkovat,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška s tím, že subjekty mohou přihlášky do soutěže posílat podle pokynů na krajském webu, kde jsou potřebné formuláře, dotazníky a další informace.

Cenu hejtmana kraje za společenskou odpovědnost vyhlašuje Moravskoslezský kraj ve spolupráci s Radou kvality České republiky, letos se koná 15. ročník. Anketa Osobnost Moravskoslezského má letos už 7. ročník. „Osobností Moravskoslezského kraje se může stát kdokoliv z našeho regionu, kdo se nějakým způsobem zasloužil o jeho rozvoj, významně na něj upozornil nebo je pro nás svými činy vzorem a inspirací. Stačí si připomenout předchozí laureáty, kterými byli například fotograf Jindřich Štreit, politický vězeň Zdeněk Eliáš nebo zakladatelka studia Permoník Eva Šeinerová,“ vyjmenoval hejtman kraje Jan Krkoška a dodal, že nominace mohou lidé zasílat prostřednictvím elektronického formuláře na krajském webu, nebo vyplnit anketní lístek, který bude v dispozici v regionálním tisku. Ten mohou odeslat elektronicky na e-mail osobnost@msk.cz nebo poštou na adresu Krajského úřadu Moravskoslezského kraje.

„Už počtvrté taky oceníme výjimečného dobrovolníka. Projekt BopSmePartyja, který podporuje dobrovolnictví, přirozeně vzniknul v době covidu. Dobrovolnictví je v rámci společenské odpovědnosti nepostradatelný fenomén, který dělá celou naši společnost lepší a vnímavější. Děkuji každému, kdo se k dobrovolnictví odhodlal,“ řekl hejtman kraje Jan Krkoška. Toto ocenění Moravskoslezský kraj vyhlašuje společně s Regionálním dobrovolnickým centrem. Nominace mohou zasílat organizace, ve kterých dobrovolníci působí, a ADRA.

„Velmi si cením lidí, firem a organizací, kterým není lhostejné jejich okolí. Žijeme v těžké době, naší ekonomikou zatřásla energetická krize a inflace, naše pocity pohody a bezpečí narušuje válka na Ukrajině i další bezpráví, které se ve světě dějí. Ceny hejtmana kraje za společenskou odpovědnost i další dvě ocenění nás mohou všechny povzbudit a posílit,“ uzavřel hejtman kraje Jan Krkoška.

Kategorie Ceny hejtmana kraje za společenskou odpovědnost:

 • podnikatelské subjekty (firmy):
 •  do 50 zaměstnanců,
 • do 250 zaměstnanců,
 • nad 250 zaměstnanců,
 • organizace veřejného sektoru:
 •  do 50 zaměstnanců,
 •  nad 50 zaměstnanců,
 • obce:
 • obce s rozšířenou působností,
 •  ostatní obce
 • mikropodniky, živnostníci a spolky
RELATED ARTICLES