Pondělí, 26 února, 2024

Revírní pohodová padesátka zná své vítěze a nové mistry České republiky

Šikmý kostel, Lázně Darkov, Karvinské moře, těžní věže. Jedinečná lokalita Karvinska, která dlouhá desetiletí patřila horníkům, se poslední červnovou neděli podruhé stále dějištěm závodu POHO50.

Hlavní závod na padesát kilometrů byl i soubojem o titul mistra a mistryně České republiky na této distanci. Kategorii mužů ovládl s časem tři hodiny a třináct minut  (3:13:32) Karel Splitek z Prahy. Mezi ženami byla nejrychlejší Eliška Kaniová z obce Lipová-lázně, Eliška padesát kilometrů uběhla za čtyři hodiny a pět minut (4:05:07).

Tratě byly připraveny i pro další výkonnostní kategorie. Běžci se mohli postavit na start, šesti, nebo desetikilometrového závodu nebo si také zaběhnout půlmaraton. Velký zájem byl o týmové štafety, které přivedly nejvyšší počet účastníků. Zkrátka nepřišli ani ti nejmenší, na které čekaly tratě od 80 do 1 500 metrů.

„Pohyb, sport a zdravý životní styl RBP pravidelně podporuje, a proto jsme součástí tohoto sportovního svátku, nejen slovy, ale i činy,“ přiblížil Antonín Klimša, výkonný ředitel RBP, zdravotní pojišťovny generálního partnera závodu. Antonín Klimša se běhu i aktivně zúčastnil, kdy byl členem jedné ze štafet a k tomu dodává: „Tyto principy prosazujeme napříč firmou a mám radost, že spolu se mnou běžela spousta mých kolegů.“

„Karviná je výjimečná, je krásná. Kdo tady zavítá, je mile překvapen. Navíc dnes se mění před očima. Tam kde se těžilo, jsou dnes krásná místa pro aktivní pohyb, nebo odpočinek. Obrovsky mě těší, že letos běželo téměř 500 závodníků a proměnu krajiny viděli,“ říká Andrzej Bizoń, náměstek primátora Karviné.

Závod POHO50 měl i charitativní podkres. Každý kdo běžel nebo v přípravě trénoval s aplikací EPP Pomáhej pohybem Nadace ČEZ, přispěl na dobrou věc. Tento rok byl do projektu zařazen odvážný a bojovný sportovec Ondřej Kokotek, který se narodil s mozkovou obrnou. Díky nasbírané podpoře všech zúčastněných závodníků se vybralo téměř 90.000 korun, které Ondra využije především na rehabilitační pobyt. (https://ondrejkokotek.wixsite.com/fitness)

Druhý ročník závodu POHO50 je již historií, ale už teď se běžci mohou připravovat na jeho třetí pokračování. Organizátoři už stanovili datům příštího ročníku na neděli 23. června 2024. 

Kompletní výsledky všech běhů naleznete ZDE.

Zdroj: TZ Karviná

Foto: karvina.cz

RELATED ARTICLES