Pátek, 12 dubna, 2024

Memorandum stvrdilo podporu hokeje ve Frýdku-Místku

Město Frýdek-Místek zastoupené primátorem Petrem Korčem (Naše Město F-M) podepsalo se spolkem Hokejový club Frýdek-Místek, HC Frýdek-Místek 2015 a Hockey Clubem Oceláři Třinec dodatek k memorandu týkající se spolupráci při podpoře hokeje ve Frýdku-Místku.

„Hokej patří mezi významné sporty, které mají podporu města. Hokejisté hrají ve Frýdku-Místku kvalitní soutěž – první ligu. Naším cílem je, aby hala Polárka měla atraktivní náplň. Zápasy se těší velkému diváckému zájmu,“ řekl primátor Petr Korč.

Město se zavázalo, že udrží podporu hokeje do konce příští sezóny, tj. do 30. dubna 2024 ve výši max. 7 milionů korun a zároveň frýdecko-místeckému hokejovému klubu nesníží podporu pro mládež. „Hokej má ve Frýdku-Místku tradici. Pochází odsud jeden z nejlepších hráčů NHL Ondřej Palát, který je velký vzorem mladých hráčů. Nejmenší hokejisty trénuje tatínek Ondry a věřím, že vychová dalšího skvělého hokejistu. Město bude samozřejmě nadále podporovat mládežnický hokej,“ dodal primátor Petr Korč. Slavnostního podepsání dodatku k memorandu se za město zúčastnil rovněž první náměstek primátora Radovan Hořínek (ANO 2011). 

Zdroj: frydekmistek.cz

RELATED ARTICLES