Pondělí, 4 března, 2024

Svatováclavský hudební festival otevírá předprodej 5 vybraných koncertů SHF 2024

SHF chystá poslední koncert roku 2023 – Folklorní advent s VUS Ondráš. V předvánočním čase se rozhodl také otevřít předprodej 5 koncertů z festivalové nabídky příštího ročníku: Voces8, Collegia 1704, Ensemble Inégal, Jana Mráčka s PKF – Prague Philharmonia a Collegia Mariana.

Hudební výlety realizované SHF představí v úterý 19. prosince (18:00) v Evangelickém Kristově kostele v srdci Ostravy Vojenský umělecký soubor Ondráš (orchestr lidových nástrojů se svým dívčím sborem). Jejich vánoční projekt Cesta světla vypráví příběh narození Ježíše Krista a současně nahlíží do atmosféry lidových Vánoc. Hudebně vychází především z dobře známých českých a moravských koled, které však zazní v nevšedních orchestrálních a vokálních aranžmá. Posluchače čeká barvitá cesta ke Kristovu narození, stejně jako k lidskému pochopení této zázračné události. Autorem originální hudby je známý multiinstrumentalista a skladatel Jiří Slavík, který s VUS Ondráš dlouhodobě spolupracuje. Vzhledem k tomu, že byl koncert vyprodán, SHF navýšil kapacitu otevřením horního ochozu kostela, čímž umožnil další nákup vstupenek pro nadšené posluchače.

Jubilejní 20. ročník SHF 2023 přinesl radost z hudby a krásných setkání, za kterou je opravdu vděčný. Mimořádně velká návštěvnost a podpora podnítila SHF k otevření předprodeje vybraných 5 koncertů z dramaturgické nabídky celkových 22 koncertů chystaného 21. ročníku festivalu, který se bude konat od 4. do 28. září 2024 a nezůstane tradičně pouze v sakrálních prostorech. Nákup e-vstupenek je možný pouze přímo přes web Svatováclavského hudebního festivalu www.shf.cz.

Voces8 (Anglie)
Program: „Lux Aeterna“ – Byrd / Monteverdi / Gibbons / Mendelssohn / Rachmaninov
Pátek 6. 9. 2024, 19:00, Ostrava-Pustkovec – Kostel sv. Cyrila a Metoděje

Collegium 1704, Collegium Vocale 1704, Václav Luks – dirigent
Program: Missa Dei Patris; Lord, Hear My Voice – Bach / Zelenka
Sobota 7. 9. 2024, 19:00, Ostrava-centrum – Evangelický Kristův kostel

PKF – Prague Philharmonia, Jakub Klecker – dirigent, Jan Mráček – housle
Program: ROK ČESKÉ HUDBY: Dvořák / Martinů
Úterý 17. 9. 2024, 19:00, Ostrava-centrum – Sál Vesmír

Collegium Marianum, Jana Semerádová – umělecká vedoucí, Tomáš Šelc – baryton
(Slovensko)

Program: „Salve Regina“  – Fux / Zelenka / Quantz / Reichenauer / Tartini
Sobota 21. 9. 2024, 18:00, Ostrava – Slezská Ostrava – Husův sbor

Ensemble Inégal, Adam Viktora – dirigent 
Program: Dvořák – Lužanská
Pátek 27. 9. 2024, 18:00, Frýdek-Místek – Kostel sv. Jana a Pavla

Vstupenky
Elektronická eVstupenka je nejjednodušším způsobem k výběru toho nejlepšího místa a rychlého nákupu přímo přes web SHF. Letošní ročník nabízí opět mnoho benefitů vstupem do mecenášského Klubu přátel SHF či vytvoření Vlastního abonmá (4+1 koncerty zdarma). Poskytována je sleva 20% pro studenty, seniory 65+ a ZTP, sleva 50% platí pro děti do 15 let
a ZTP/P.

Zdroj: TZ SHF

RELATED ARTICLES