Sobota, 13 července, 2024

Ostravská zoo má další přírůstky –žirafí samičky přicestovaly z Holandska

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava má dvě nové žirafy. Včera byly z Holandska dovezeny dvě mladé samice. V zoo jsou tak k vidění celkem čtyři žirafy – kromě nových samic ještě další mladá samice a jeden samec. Než si žirafy zvyknou na nové prostředí, zůstane dočasně uzavřen Pavilon afrických zvířat. Lidé však mohou skupinu z dálky vidět ve dvorku přiléhajícímu k pavilonu – z vyhlídky nebo ze safari expresu.  
Ve středu 19. července 2023 přibyli v Pavilonu afrických zvířat v ostravské zoologické zahradě noví obyvatelé. Jsou jimi dvě mladé samice žirafy Rothschildovy (obě se narodily zkraje roku 2021), které byly přivezeny z holandského Safariparku v Beekse Bergenu, aby v Ostravě rozšířily nově zakládané chovné stádo. Žirafy absolvovaly dlouhou cestu (cca 1200 km) ve speciálním, k přepravě žiraf upraveném přívěsu. Během cesty byly pravidelně krmeny a napájeny. Žirafy vezli zkušení přepravci ze Safari Parku ve Dvoře Králové. Po příjezdu obě samice bez problému vystoupily z vozíku přímo do vnitřního boxu, kde zůstaly po zbytek dne. Dnes jsme je vypustili do venkovního dvorku. S našimi dvěma žirafami se přes bariéru poznaly už v den příjezdu a v kontaktu s nimi byly i venku. Spojovat je budeme později. Vzhledem k tomu, že jsou nové žirafy zatím docela plaché, bude dočasně uzavřen Pavilon afrických zvířat. Návštěvníky prosíme o trpělivost. Žirafy je ale z dálky možné vidět ve venkovních dvorcích, a to z vyhlídek kolem výběhu nebo během jízdy safari expresem.

Zoo Ostrava chová žirafy Rothschildovy od roku 1987. Během této doby se zde narodilo celkem 17 mláďat, 16 z nich se podařilo odchovat, jedno mládě se narodilo mrtvé.

Zdroj: zoo-ostrava.cz

RELATED ARTICLES