Pondělí, 4 března, 2024

Nová radnice pořádá ve státní svátek Den otevřených dveří

U příležitosti státního svátku Dne vzniku samostatného československého státu je pro širokou veřejnost na sobotu 28. 10. tradičně připraveno zábavné odpoledne na Prokešově náměstí a v prostorách Nové radnice.

Od 14 hodin budeme moci před Novou radnicí zblízka poznat práci složek Integrovaného záchranného systému (IZS). Policisté, strážníci a záchranáři se nám představí prostřednictvím vlastních prezentací u svých tematických stánků. Dojde i na předvedení zásahové techniky a dynamické ukázky. Návštěvníkům se kupříkladu naskytne možnost vyzkoušet laserovou střelnici, pořádně „prolézt“ jednotlivá vozidla složek IZS, dovědět se užitečné informace o první pomoci nebo sledovat práci policejních psů.

Tradičně se na Prokešově náměstí objeví stanoviště ostravských středisek volného času, s bohatým programem pro celou rodinu. Tak jako vždy bude k dispozici občerstvení a relaxační zóna. Na přistaveném pódiu se budou střídat hudební interpreti. Vystoupí přední ostravský vocalhouseový DJ Roman Chmiel vulgo DJ Horse, jazzově ambientní kytarista Martin Dytko i houslový mág a multižánrový eskamotér Samuel Hampala. Posledně jmenovaný předvede houslovou klasiku i moderní party.

Od 14 do 18 hodin se zdarma konají oblíbené komentované prohlídky radničních prostor, včetně těch, kam veřejnost běžně nemá přístup. Až do 18. hodiny bude bezplatně zpřístupněna věž Nové radnice  – nejvyšší radniční věž v celé České republice – včetně vyhlídky na městské panorama.

Těšíme se na vaši návštěvu.


Prohlídky Nové radnice v rámci Dne otevřených dveří 2023

Prohlédněte si s průvodcem vnitřní prostory Nové radnice.

Prohlídky si můžete rezervovat v následujících časech:

14.00    https://ticketware.eu/p/i4A0  

14.20    https://ticketware.eu/p/i4Au        

14.40    https://ticketware.eu/p/i4Ax

15.00    https://ticketware.eu/p/i4AA

15.20    https://ticketware.eu/p/i4AV

15.40   https://ticketware.eu/p/i4AS

16.00   https://ticketware.eu/p/i4AP

16.20   https://ticketware.eu/p/i4AD

16.40   https://ticketware.eu/p/i4AG

17.00     https://ticketware.eu/p/i4AJ

17.20     https://ticketware.eu/p/i4AM

17.40     https://ticketware.eu/p/i4AY

18.00    https://ticketware.eu/p/i4B1

Zdroj: ostrava.cz

RELATED ARTICLES