Středa, 12 června, 2024

Módní přehlídka FASHION STORM v Dolní oblasti Vítkovice

V pátek startuje čtvrtý ročník FASHION STORM

Už za pár dnů (v pátek 8. 9.) odstartuje čtvrtý ročník módní akce FASHION STORM. Tentokrát se bude konat v Národním zemědělském muzeu OstravaDolní oblasti Vítkovice. Odpoledne od tří do šesti hodin se veřejnosti představí prodejci lokálních módních značek, workshopy i módní policie. Na tuto část je vstupné zdarma. Večerní přehlídka modelů moravskoslezských návrhářů a hostů z Brna a Zlína začíná v 18:00 hodin.

V minulých letech se FASHION STORM konal v opavském kostele sv. Václava, v BrickHouse a Slezskoostravském hradě. „Každým rokem hledáme pro FASHION STORM nové zajímavé prostory a Národní zemědělské muzeum akci nabízí přidanou hodnotu. Módní odpoledne a večer jsou i letos zaměřeny na tzv. pomalou módu, tradici kvalitního řemesla, upcyklaci a udržitelnost,“ říká Pavla Švancerová, organizátorka akce.

Odpolední část od 15:00 hodin nabídne prodejní expozice výrobků lokálních značek jako Baiga, TOOPdesign, Ateliér na tvrzi, Sugkrasisa, MarVa de Luxe, Záhir cosmetics nebo výstavu kabelek a šatů, které vytvořili studenti AVE ART ze starých map. Připraven je workhop Lucie Bielakové a její značky Megakytky, v 17:00 hodin odstartuje Módní policie stylisty Luďka Šmehlíka. Zájemci se dozvědí také příběhy jednotlivých značek. Na odpolední část FASHION STORM je pro veřejnost vstup zdarma.

Módní přehlídka začíná v 18:00 hodin, moderátorkou bude v tomto roce zpěvačka a herečka Ivana Jirešová. Letos se na mole představí kousky upcycled store Pohel Úhledu, kde oděvy dostávají druhou šanci a značky Verver design, City folklore, Atelier Patte design a MarVa de Luxe z Moravskoslezského kraje. Hosty pak budou oděvní designér Pavel Jevula z Brna se svou kolekcí After dark, který je držitelem ocenění Top Styl Designer a byl nominován na cenu Czech grand design a Eliška Hejdová ze Zlína, která tvoří pod značkou SUTU a zabývá se principy trvalé udržitelnosti s ohledem na životní prostředí a etiku práce. 

I letos modely výtvarníků představí špičkové modelky, mezi nimiž bude například Sára Lyčková – Vicemiss a Miss Sympatie roku 2019 nebo Elen Šrámková, která předváděla například pro módní dům Prada nebo Jil Sander. V publiku opět zasednou bloggerky a influencerky, mezi jinými Vindy Krejčí nebo Táňa Bystroňová, zpěvák Mikuláš Hrbáček nebo Veronika Zajícová, úspěšná MMA zápasnice a semifinalistka MISS České republiky pro rok 2023. Podívat se přijdou i módní návrháři z jiných krajů jako Aleš a Bára Šeligovy v z Brna, tvořící pod značkou alešbáry, vystoupí také dívky z PS Dance Petřvald, ověnčené řadou cen.  

Vstupenky na večerní módní show FASHION STORM jsou i letos v prodeji on-line na stránkách https://www.fashion-storm.cz/.

Zdroj: TZ FASHION STORM

Foto: FB Fashion Storm Vladimír Pryček

RELATED ARTICLES