Středa, 24 dubna, 2024

Světové pecky v ostravském Minikině

Ostravské Minikino Centra kultury a vzdělávání Moravská Ostrava (CKV) na Kostelní ulici jede i nadále v duchu svého sloganu Velké filmy v malém kině. Svědčí o tom mimo jiné i divácky populární festival Tady Vary – Jaro 2023-2024, který popularizuje především současnou evropskou filmovou tvorbu v souladu s koncepci Europa Cinemas.

Festival Tady Vary pokračuje v tomto roce další sérií výjimečných titulů. Zájemci si díky konceptu tohoto celorepublikového festivalu sami vybírají z nabídky předpremiér nejvýraznějších světových filmů, které mohou až do května sledovat vždy jednu středu v měsíci spolu s diváky dalších zapojených kin v České republice.

 „Program jarní sezóny přináší novinky první filmařské ligy mistrů zvučných jmen. Na diváky čeká 13. března předpremiéra hříšné komedie Panenky na útěku oscarového režiséra a scenáristy Ethana Coena, v dubnu pak film Rivalové s hvězdnou Zendayou v hlavní roli filmu, který natočil Lucy Guadagnin,“ sdělil režisér a umělecký ředitel Minikina Dušan Rapoš.

Minikino v současné době také finišujeme s přípravami filmové přehlídky Tváře Evropy. „Soustředíme se na prezentaci zajímavé belgické kinematografie, která v poslední době výrazně posílila svou filmovou pozici. Přehlídku zahájíme 4. března skvělým filmem Blízko od  talentovaného belgického režisér Lukasa Dhonta a následovat bude režijní debut etablované belgické herečky Veerle Baetens s názvem Tání,“ prozrazuje Dušan Rapoš.

Další výjimečný snímek promítne ostravské Minikino 5. března v rámci festivalu Pro Tibet. Půjde o projekci bhútánského dramatu s názvem „Luana: Jak ve třídě,“ vůbec prvního filmu Bhútánu, který byl nominován na Oscara za cizojazyčnou produkci.

Kromě festivalových filmů nabízí Minikino i mnoho dalších přitažlivých titulů, například divácky oblíbenou Aristokratku ve Varu nebo film Jeden život, který vzbudil celosvětovou pozornost, se skvělým Anthony Hopkinsem v roli Nicholase Wintona. Na diváky čeká poslední únorový den i druhý díl DUNY oceňovaného režiséra Denise Villeneuva, který přichází s další kapitolou slavného románu Duna Franka Herberta. „Mám radost i z toho, že s naší dramaturgyní Klárkou Froulík Šebestovou úzce spolupracuje zakladatelka a bývalá šéfdramaturgyně Minikina Jarmila Kučerová, což se pozitivně projevuje na programovém menu, nabízené našim divákům, jejichž počet stále roste,“ dodává Dušan Rapoš.

Zdroj: CKV

Ilustrační foto snímku Priscilla (Tady Vary)

RELATED ARTICLES