Sobota, 20 července, 2024

Festival Colours of Ostrava oznamuje svoji první hvězdu na rok 2023! Vítkovice přivítají kapelu OneRepublic.

Jedna z nejúspěšnějších současných světových kapel první hvězdou Colours of Ostrava 2023!

Kapela, před kterou se mají na pozoru ty největší stadiony planety. Ne všechny jsou totiž stavěné na takový nápor svižného, chytlavého, optimismem válcujícího a ke všemu neodolatelně od boku odpáleného pop-rocku pasujícího OneRepublic na jednu z nejoblíbenějších skupin posledních let.

Když se totiž rozdávalo umění napsat hit, který celý den nedostanete z hlavy, šel si zpěvák, multiinstrumentalista a charismatický frontman Ryan Tedder podle všeho dvakrát a tím pádem trpí přetlakem. Nestačí, že ze sebe doslova sype globální megahity pro OneRepublic – Secrets, Apologize, Feel Again, Love Runs Out, Counting Stars, Run nebo Rescue Me – světové trháky také píše pro Beyoncé, Miley Cyrus, Eda Sheerana, Jonas Brothers, Jennifer Lopez, Katy Perry nebo Paula McCartneyho a za produkci alb pro Adele a Taylor Swift získal tři Grammy. Frontu na něho stojí i tvůrci televizních seriálů a filmaři. A za kým jiným by měl jít Tom Cruise toužící po jednoduché vypalovačce do svého blockbusteru Top Gun: Maverick než za Tedderem s OneRepublic. 

Sextet z Colorada od roku 2002 netvoří ani neposouvá hudební dějiny, to nechává na jiných, za to si svět podmanil pozitivním pohledem na život, který se sice nevyhýbá jeho temným stránkám, ale přece jenom se spíš drží Tedderovy filosofie: „Myslím si, že návod, jak učinit svět lepším místem, je jednoduchý. Myslím, že se musíte starat o druhé lidi minimálně tak, jako o sebe. Domnívám se, že empatie a laskavost jsou dvě nejcennější vlastnosti na světě.

I s posledním, nadšeně přijatým albem Human fanouškům poskytli vše, co se od nich čeká: příval pop rockových skladeb o tom, že život je krátký a protože další den vám nikdo nezaručí, je potřeba vypadnout z domu a užívat si, co to jen jde. Alespoň do doby, než nám, jak OneRepublic zpívají ve skladbě Love Runs Out, dojde láska.

Zdroj: colours.cz

RELATED ARTICLES