Sobota, 20 července, 2024

Dvoranu ovládne jedinečná interaktivní výstava

Hravá galerie „Dvorana“ na náměstí Dr. E. Beneše se od 15. února promění v dřevěný labyrint včelího úlu díky ojedinělé interaktivní a vzdělávací akci s názvem Včela – Cesta do včelího města.

Zájemci budou za pomoci stolní hry procházet velkým dřevěným labyrintem a plnit jednotlivé úkoly: Hledat s baterkou ve včelím úlu vetřelce a zloděje, kartáčovými pantoflemi vyčistí včelí komnatu, postaví z kostek katedrálu, ve které ukryjí královnu, připraví pyl jako krmení pro včelí miminka nebo na včelím gramofonu zahrají vlastní „bzzzonátu.“ Na konci cesty včelím městem návštěvník vstoupí do chrámu samotné královny, která má připraveno malé překvapení. Celým příběhem provede zájemce lektor, stolní hra nebo pracovní list.

 „Výstava je určena především dětem, ale svým pojetím je lákavá i pro dospělé. Je koncipována jako hra, ve které zájemci plní úkoly, aby se dostali až k včelí královně, kde mohou získat odměnu. Interaktivní úkoly jsou zaměřeny na zajímavosti ze světa včel a celkově přináší nevšední návštěvnický zážitek,“ říká Marcela Mrózková Heříková, ředitelka Centra kultury a vzdělávání Moravská Ostrava (CKV).

Výstava přibližuje včelu medonosnou a její životní cyklus i princip fungování včelího společenstva. Návštěvník projde labyrintem včelího světa, který ukazuje, jak se chovat v soužití ve větším společenství, starat se o domov i potravu a chránit své blízké. Úchvatné prostředí s dřevěnými kulisami nabídne zvukové i vizuální efekty, dobrodružství i zábavu.

„Návštěvníci tu najdou podněty a motivy na poznávání a zkoumání organismu včelstva ve snaze porozumět jejich tajemství. Nejde o klasickou výstavu, ale svým scénografickým pojetím prostoru a zapojením všech smyslů jde o naprosto unikátní moderní vzdělávací projekt,“ prozrazuje Dominik Beneš, dramaturg CKV Moravská Ostrava.

Součástí výstavy je i luční kavárna nebo obchůdek se včelími sladkostmi a drobnými dárečky.

Výstava bude pro návštěvníky otevřena od úterý do pátku od 15:00 do 19:00 hodin, v sobotu od 10:00 do 18:00 hodin, v neděli pak od 14:00 do 18:00. V dopoledních hodinách pracovního týdne bude vyhrazena školám.

Zdroj: CKV

RELATED ARTICLES