Pondělí, 24 června, 2024

Výběr podzimních novinek z knihkupectví

Udělejte si radost novou knihou! V široké nabídce knihkupectví KNIHCENTRUM.cz najdou skvělé čtení jak malí, tak i dospělí čtenáři. Připravili jsme si pro vás několik aktuálních tipů.

Populární český záhadolog Arnošt Vašíček se vrací s další knižní novinkou. Tentokrát nese název Operace sfinga a jde o soubor detektivních povídek s puncem nadpřirozena. Komisař Marten přijíždí na místo činu, kde byla v zamčené pracovně nalezena mrtvola úspěšného spisovatele. Jde o první ze série tajemných zločinů, které bude muset rozlousknout. Brzy se navíc ocitne v ohrožení také komisařova sestra, takže se pro něj celý případ stane osobním. Dokáže však racionálně smýšlející vyšetřovatel připustit, že existuje něco, co nás všechny přesahuje? Naštěstí má kolem sebe hned několik neobyčejně schopných jedinců, takže odpovědi na záludné otázky nebude muset hledat sám. 

Aurélie a André, hlavní hrdinové nejnovějšího románu autora píšícího pod jménem Nicolas Barreau, tvoří opravdu šťastný pár. Spisovatel André má za sebou úspěšné autorské čtení a jeho publikum, zejména to ženské, mu prakticky leží u nohou. On však myslí hlavně na to, jak Aurélii požádá na sv. Valentýna o ruku. Právě toho dne dostane zcela nečekaně její restaurace Čas třešní michelinskou hvězdu a mladá kuchařka se musí postavit nečekanému náporu hostů. O to víc je zklamaná ze zjištění, že nedaleko Paříže stojí jiná restaurace Le Temps des Cerises, které tohle ocenění patří ve skutečnosti. Když pak Aurélie vypráví o svém setkání s hvězdným kuchařem Jeanem-Marie Marronnierem, zachvátí Andrého žárlivost. 

Těžko uvěřitelný, ale přesto skutečný svět přichází. Kniha Guinness World Records 2023 je tu, aby opět ukázala, že i zdánlivě nemožné se může stát skutečností. Nové technologie, pokořené rekordy, bláznivé nápady i odvážné talenty. Co vlastně víme o vesmírném dalekohledu Jamese Webba nebo o závodech v přistání na Měsíci? Jaké živočišné skvosty ukrývá naše nejhlubší příroda? Seznamte se s 25 videoherními rekordy, hvězdou sociálních sítí TikTokem i kryptoměnami. Vydejte se v rámci oslav 150. výročí Cesty kolem světa za 80 dní od Julese Verna za netradičními turistickými destinacemi a geografickými památkami. Čekají na vás ti nejlepší z nejlepších, horolezci, šachoví velmistři, kejklíři, sportovní esa i freestyle nadšenci. 

Mrazivě napínavý příběh Wilbura Smithe a Chrise Waklinga, Příval, tentokrát zavede hlavního hrdinu Jacka Courtneyho daleko na sever za polární kruh. Uzavře tak dobrodružnou trilogii určenou převážně mladším čtenářům. Jack se spolu se svojí partou, Amelií, Xanderem a bratrancem Calebem, vydává natočit film o společnosti zabývající se obnovitelnými zdroji energie. Ta celý projekt financuje, ale zároveň skrývá nejedno tajemství. Podaří se skupince dětí odhalit její nekalé praktiky? Jaké nebezpečné nástrahy na mladé hrdiny číhají během expedice, na níž budou závodit se psím střežením, nocovat v iglú, rybařit pod ledem nebo řídit sněžné skútry? A co se skrývá za podivnými nehodami, které je po celou cestu provázejí?

Knihy zakoupíte na www.knihcentrum.cz a u všech dobrých knihkupců.

Foto: nakladatelství Bookmedia, MOBA, Slovart a Edice ČT

Náhledová fotografie: pixabay.com

RELATED ARTICLES