Úterý, 5 března, 2024

Napětí, inspirace i poznání. Jakou knížku si vezmete k vodě?

Hledáte tipy na zajímavé knihy? KNIHCENTRUM.cz připravilo nabídku titulů pro všechny čtenáře. 

Máte rádi historické romány? HERBÁŘ VZPOMÍNEK autorky Erin Litteken se odehrává na Ukrajině roku 1929. Kátě je šestnáct let, žije se svou milující rodinou a je zamilovaná do chlapce od sousedů. Jenže pak do její vesnice dorazí Stalinovi příznivci a Kátin život se začíná dramaticky měnit.

Sousedé, kteří odmítají kolektivizaci, mizí neznámo kam a každý nový den je nejistý. Za odpor vůči režimu se platí vysoká cena, celý ukrajinský venkov svírá nepředstavitelný hlad a přežití se zdá být pouze nedosažitelným snem. A přesto i v těch nejtemnějších časech svítá naděje – láska.

Po sedmdesáti letech objeví mladá vdova Cassie deník své babičky, v němž se ukrývají dávno ztracená tajemství její rodiny a krutá historie ukrajinského hladomoru. Odkrývání rodinné minulosti pomůže mladé ženě pochopit spletité lidské osudy a vlije jí do žil novou naději… Jedná se o skutečný příběh utajované ukrajinské tragédie řízené stalinistickým Ruskem.

Poznejte všechny krásy Polska, navštivte věhlasné památky i úchvatné přírodní scenérie. Vydejte se i do těch nejodlehlejších míst, která vás určitě nejen okouzlí, ale i překvapí. Tentokrát s Jitkou Ježkovou a Martinem Písaříkem. Knižní BEDEKR POLSKO vychází ze stejnojmenného TV cyklu a nabízí konkrétní rady a tipy, jak strávit čas co nejefektivněji. Varšava – Krakov – Trojměstí (Gdaňsk, Sopoty a Gdyně) – Jelení Hora a okolí – Katovice – Podlesí – Štětín – Toruň a Bydhošť – Poznaň – Lodž – Vratislav – Zakopané. Najdete zde mapky, zjistíte, kdy je ideální doba pro pobyt v dané lokalitě, jaká místa navštívit, když vám zbude ještě trochu času, a další. Víte, kterému městu se přezdívá polský Manchester? Bedekr je oblíbeným a zábavným cestopisem s konkrétními radami a tipy nejen pro cestovatele.

Ohněm a kouřem voní kniha GRILOVÁNÍ, TIPY A POSTUPY KROK ZA KROKEM. Za kvalitou tohoto precizního průvodce grilováním stojí oblíbení autoři kuchařských knih Roman Vaněk a jeho žena Jana. Kuchařka vychází v edici Recepty pro každého, obsahuje tipy na grilování a jednoduché recepty, kterých je více než stovka. Přináší také odpovědi na nejčastější otázky kolem grilování, které lidi zajímají. Je lepší gril na dřevěné uhlí, nebo na plyn? Jaké je nejlepší koření? Jaké maso je nejlepší na gril? Jakou zvolit marinádu? BBQ omáčku s bourbonem, nebo avokádovou majonézu? A co grilovaná zelenina? Vepřová krkovice na grilu? Nevím, jak grilovat burgery, jak nevysušit kuře… Zkrátka a dobře, k tomu, jak lépe grilovat, stačí tato kniha. Publikace získala ocenění Český bestseller za rok 2022 v kategorii Kuchařky a k dnešnímu dni se prodalo už více než 20 000 kusů!

Unikátní cyklus České televize MODRÁ KREV si můžete pořídit také v přehledném knižním zpracování autorek Aleny Činčerové a Barbory Jarošové Kinské. Nahlédněte do pohnutých osudů české aristokracie a poznejte sídla, která bývala jejich domovem. Potomci osmi známých šlechtických rodů, jejichž kořeny sahají hluboko do historie české země, v rozhovorech s Františkem Kinským výjimečně poodhalují své soukromí. Bylo jejich dětství jiné než u ostatních dětí? Kdo je oblíbeným předkem Kolowratů? Co je typická vlastnost Czerninů? Jaké bylo pro knížete Schwarzenberga vrátit se na Orlík? Co měla hraběnka Nostitzová společného s Bohumilem Hrabalem? Proč mají Sternbergové v erbu hvězdu? Kniha je rozšířením první řady dokumentárního cyklu. Přináší názorné rodokmeny šlechtických rodů a galerie předků i rodových sídel.

Všechny knihy zakoupíte na www.knihcentrum.cz a u všech dobrých knihkupců.

Text: Markéta Bolfová

Foto: MOBA, Prakul, Česká televize

Ilustrační foto: pixabay.com

RELATED ARTICLES