Úterý, 5 března, 2024

Rožnovské slavnosti 2023

Valašské muzeum v přírodě a Město Rožnov pod Radhoštěm vás zve 6.-9.7.2023 na 42. ročník Mezinárodního folklorního festivalu. Během čtyř festivalových dnů se v programech představí na šest set účinkujících z České republiky, Slovenska, Bulharska, Ukrajiny, Rakouska a Polska.

Proběhne již tradiční soutěž v odzemku, vystoupí dětské a dospělé folklorní soubory, připomeneme jubilea významných souborů a osobností regionu a v sobotu roztančíme celé rožnovské náměstí.

Nosnou linkou festivalu je píseň, a proto se i podtitulem letošních slavností stalo motto Na křídlech písně.

V programu vystoupí VUS Ondráš, profesionální těleso, které patří ke špičce ve svém oboru, bulharský soubor Bistritsa, jehož součástí jsou Bistritsa babi, které jsou za svůj přínos lidové kultuře zapsány na seznamu nehmotného dědictví UNESCO.

Mezi další zahraniční hosty patří rakouský soubor Sing-, Spiel- und Volkstanzgruppe Loipersbach, slovenský soubor FS Považan, soubor Svitanok z Ukrajiny a Zbigniew Wałach s kapelou a tanečníky Wałasi z Polska.

Záštitu nad festivalem převzali ministr kultury ČR Martin Baxa, hejtman Zlínského kraje Radim Holiš, starosta města Rožnov pod Radhoštěm Jan Kučera a hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Zdroj: nmvp.cz

RELATED ARTICLES