Pátek, 22 září, 2023

Letní program CKV v Ostravě vstoupí v srpnu do druhé poloviny 

V ostravských Komenského sadech se bude 26. srpna konat jednodenní Festival Oslavy bylin. Spoluorganizátorem je Centrum kultury a vzdělávání Moravská Ostrava (CKV) ve spolupráci se spolkem Jsme Yggdrasil. Festival startuje v 10:00 hodin a potrvá až do 19:30 hodin.

Náš letní program, který se odehrává především ve venkovních prostorách, jsme skládali tak, aby byl co nejpestřejší a abychom vyšli vstříc všem věkovým i zájmových skupinám návštěvníků, ať už jde o cyklus nedělních promenádních koncertů, akci První republika s vůní kávy nebo letní kino. Festival Oslavy bylin, který vzdává hold síle a moudrosti bylin, je plný praktických ukázek, ochutnávek i přednášek,“ říká Marcela Mrózková Heříková, ředitelka CKV.

Úspěšný rozrůstající se festival, který navštěvují lidé z různých koutů naší republiky a ze Slovenska, se předcházející čtyři roky konal v Opavě. Letos poprvé zamířil do Ostravy.

Tato oslava bylin je vyjádřením respektu k cyklu přírody, vztahům mezi lidmi a mezi přírodou a člověkem. „Jde nám o přiblížení použití bylin i v jiné formě než na jakou jsou lidé zvyklí a začlenit je do pravidelného používání v domácnosti,” říká iniciátorka a hlavní organizátorka festivalu Renáta Jahodová.

Pro návštěvníky jsou připraveny přednášky odborníků s mnoha tématy, například Domácí bylinná lékárnička nebo Aromaterapie. Praktické dílničky s výrobou bylinkových koupelových solí, poznávačkou bylin, sázení bylinek do květináčů, výrobou bylinných mastí a další,“ sdělila Renáta Jahodová. „Jsme také podporovateli Regionálních značek a malých firem, které jsou součástí našeho jarmarku,” dodává.

Festival zahájí skupina Čarozpěv, a ukončí ženské bubnovací skupiny Luna. Vstupné na festival je zdarma, na přednášky pak dobrovolné. V případě nepříznivého počasí se akce se přesune do prostor CKV.

Zdroj: TZ CKV

Ilustrační foto: pixabay.com

RELATED ARTICLES