Pátek, 12 dubna, 2024

Děti a rodiče se v Bílovci učili animovat filmy na společném workshopu

V ateliéru bílovecké ZUŠ proběhl tento víkend workshop animace pro děti a rodiče, organizovaný festivalem Bílovecký amatérský film. Zájem o workshop byl enormní, stejně jako věkový rozptyl účastníků – ten se pohyboval od předškoláků po seniory.

Workshop animace vedl Jan Halász, amatérský animátor, filmař a ředitel festivalu BAF, spolu s fotografkou, animátorkou a lektorkou Lúcou Tydlačkovou. Ti nejprve provedli účastníky nutnou teoretickou průpravou, a následně jim asistovali při vytváření vlastních animací.

První část workshopu byla věnována ploškové animaci, druhá část pak zahrnula animaci postaviček. „Všichni byli moc šikovní a ohromně kreativní. Ve výsledných videích jsme viděli třeba dopravní nehodu, driftující motocykl nebo pochodujícího psa. Panovala vynikající tvůrčí atmosféra plná spolupráce a dobré nálady. Byl to moc příjemný sobotní den, účastníci byli spokojení, a za filmový festival se těším, že někteří přihlásí své snímky i do naší amatérské filmové soutěže,“ říká Jan Halász s tím, že cílem workshopu ale nebyla jen samotná filmová produkce.

„Záměrem našeho festivalu BAF je od začátku také nabízet prostor pro smysluplné trávení času, rozvoj intelektuálních dovedností, setkávání se zajímavými lidmi i tématy a mezigenerační spolupráce. A toto všechno se nám tento víkend povedlo. Mám upřímnou radost, že se zájemci do našich aktivit zapojují stále více a získáváme důvěru nejen u místních,“ uzavírá Jan Halász.

Zdroj: Bc. Lucie Drahošová, tisková mluvčí festivalu BAF

RELATED ARTICLES