Čtvrtek, 13 června, 2024

Colours of Ostrava 2023 – velká hudební party v Dolních Vítkovicích

OneRepublic, Macklemore, Ellie Goulding, Niall Horan, Tom Grennan, nigerijská superstar Burna Boy, kultovní indie-rockeři Interpol, fenomenální zpěvák Jacob Collier, legenda brazilské hudby na svém rozlučkovém turné Gilberto Gil, hvězdy elektronické hudby Kavinsky, ZHU, Danger, nekompromisní dvojice Sleaford Mods ale i třeba Ewa Farna, Ben Cristovao, Monkey Business a vypsaná fiXa…

To jsou hlavní taháky dvacátého ročníku festivalu Colours of Ostrava, který proběhne od 19. do 22. 7. v unikátní industriální oblasti ostravských Dolních Vítkovic. Výjimečné divácké zážitky nabídne na osmi hudebních scénách přes 70 zahraničních kapel mnoha žánrů ze všech koutů světa a také přes 40 domácích jmen. Na další více než desítce scén si návštěvníci užijí bohatý nehudební program – například debaty v rámci mezinárodního fóra Meltingpot, divadla, filmy, workshopy či výtvarné aktivity. Ale hlavně nebude chybět letní atmosféra, radost, tanec, společné zážitky s přáteli či rodinou.  

Na základě pečlivého dramaturgického výběru přijedou v létě do Ostravy kapely a umělci z 24 zemí ze všech koutů zeměkoule – od Austrálie, přes Japonsko, Jižní Koreu, Brazílii, Guatemalu, Kolumbii, Mexiko, Tunisko, Kongo, Alžírsko, Nigérii až po Estonsko, Francii, Turecko, Slovinsko, USA či Velkou Británii. A žánry? Celá šíře – world music, rock, pop, elektronika, neoklasika, cumbia, punk, jazz, hip hop, soul… každý si vybere a všichni budou odcházet s tím, že zažili něco výjimečného a strhujícího.

Vedle dvou hlavních open-air scén proběhnou koncerty také na Drive stage s divokými, tanečními, odpichovými kapelami, v multifunkční aule Gong, která nabídne zklidněné, soustředěné hudební zážitky, nebo na Full Moon stage zaměřené na to nejaktuálnější ze současné alternativní zahraniční i domácí hudební scény. Nová Cacao stage zavede publikum na pobřeží azurových moří Střední Ameriky a nabídne taneční a pohybové workshopy, intimní hudební vystoupení písničkářů a přední světové DJs a hudebníky z žánru organic electronic.

Co by byl ale festival bez domácí hudby? Z České republiky se tak představí například Ewa Farna, Ben Cristovao, Monkey Business, Prago Union & Krotitelé Dechů, PSH Live band, ale i Lenka Dusilová, Vlasta Redl, vypsaná fiXa, Dunaj & Za vodou ansámbl, Zrní, Moimir Papalescu & The Nihilists a řada dalších.

Lístek na Colours of Ostrava zároveň platí i na vstup na mezinárodní diskusní fórum Meltingpot. Jeho šestý ročník na nejméně deseti scénách nabídne přes 200 inspirativních řečníků z celého světa z různých oblastí společenského života. Hlavním tématem se letos stane longevity, health & biohacking. Jako hlavní hosté vystoupí Matthew Walker, přední světový odborník na spánek a autor světového bestselleru Proč spíme, dále Patrick McKeown, expert na dýchání, autor knihy The Oxygen Advantage a několika dalších bestsellerů, nebo Jamie Catto, zakládající člen kapely Faithless, filmař, hudebník, spisovatel a fotograf.

V programu festivalu nebudou chybět divadla, projekce filmů, workshopy nebo výtvarné aktivity. Rodiny s dětmi si užijí velkou rodinnou zónu s bohatým programem i hlídáním dětí. V rámci Colours Plus budou moci návštěvníci festivalu díky slevám nebo vstupům zdarma prozkoumat ostravské turistické cíle a potvrdit si či zjistit, že Ostrava a Moravskoslezský kraj stojí za návštěvu. Tradiční projekt Colours bez bariér nabídne zdravotně znevýhodněným návštěvníkům řadu výhod a služeb, aby si bez starostí užili festival.

A kde během Colours of Ostrava spát? Vedle řady ubytování pod střechou mohou návštěvníci využít festivalový kemp vedle Slezskoostravského hradu nebo nedaleko areálu luxusní stany Chill Village a předem postavené stany Tent Inn Village. Prahu a Ostravu také propojí tradiční Colours Expres Českých drah.

Čtyřdenní a jednodenní vstupenky pořídíte na www.colours.cz a v síti GoOut. Děti do 140 cm mají vstup zdarma, nad 140 cm a do 15 let zvýhodněné vstupné. Klienti České spořitelny a držitelé karet ISIC, IYTC, ALIVE mají slevu 600 Kč na aktuální cenu čtyřdenní vstupenky.

Více informací na www.colours.cz.

Zdroj: ostrava.cz

RELATED ARTICLES