Pátek, 12 dubna, 2024

Bartolomějská pouť v Kopřivnici již tento víkend

O víkendu 26. a 27. srpna ožije Kopřivnice tradiční Bartolomějskou poutí. Kolotoče a stánky s typickým pouťovým zbožím opět doplní koncerty různých žánrů, divadelní představení pro děti, starodávný jarmark či oblíbené projížďky veterány značky Tatra.

Starodávný jarmark bude probíhat po oba víkendové dny od 9:30 do 16 hodin v sadu E. Beneše. Příchozí si budou moci vybírat z pestré nabídky tradičního jarmarečního zboží a zakoupit například ručně vyráběné šperky, hračky, přírodní kosmetiku, květiny, výrobky z proutí, skla či keramiky. Děti se mohou těšit na stanoviště se zábavnými hrami, pískování, třpytivé tetování, malování na obličej či zdobení tašek. Pro nejmenší budou v sobotu připravena také dvě představení Mechulaláků (v 10.30 a ve 13:30 hodin) a v neděli je pobaví Ája a Jinálek (rovněž v 10.30 a ve 13:30 hodin). O stylový hudební doprovod mezi vystoupeními se v sobotu postará skupina Calata, v neděli Kondoři.

Bartolomějský večer odstartuje na koncertní louce za Šustalovou vilou v sobotu v 16 hodin. Program zahájí Banjo Band Ivana Mládka, v 18 hodin na podium nastoupí Fredy & Krasty a ve 20 hodin se Kopřivnici představí skupina Vesna, která letos reprezentovala Českou republiku v soutěži Eurovize. Sobotní večer uzavře vystoupení R.U.M. Rock Band, jehož začátek je plánován na 22 hodin. Nedělní pohodu si bude možné užít za hudebního doprovodu folk-rockové kapely Koňaboj, která vystoupí v sadu E. Beneše od 14 hodin a kulturní tečkou za letošní poutí bude v neděli v 16 hodin koncert Neřež Tria s Lenkou Szabó Hrůzovou.

To však není všechno! Ke kopřivnické pouti již neodmyslitelně patří také projížďky ve veteránech značky Tatra, které nebudou chybět ani letos. Několik automobilových krasavců bude připraveno svézt všechny zájemce v neděli mezi 9. a 17. hodinou. Nástupní místo bude tentokrát na ulici Štefánikově, naproti radnici. Pasažéři si opět budou moci vybrat ze dvou tras. Nevšední jízdu si dospělí užijí za 100 korun a děti do 14 let za polovinu.

Zdroj: koprivnice.cz

Ilustrační foto: pixabay.com

RELATED ARTICLES