Pátek, 12 dubna, 2024

Učitelé v rolích žáků, v Ostravě se poprvé koná Učiteling

Poprvé zamíří do Moravskoslezského kraje unikátní projekt s názvem Učiteling a konat se bude právě v Ostravě, která je jedním z partnerů této aktivity. Učitelé se na jeden den ocitnou v rolích žáků, aby se inspirovali sdílením a rozvíjeli ve své práci. Lektory workshopů jsou vítězové a finalisté Global Teacher Prize Czech Republic. 

Projekt Učiteling realizuje EDUin s Učitelskou platformou od března roku 2022, první setkání pedagogů se uskutečnilo v Praze 8. dubna 2022. Následně projekt zavítal do Brna, Hradce Králové, na Vysočinu a poprvé se jej učitelé mohou zúčastnit v Ostravě dne 16. února 2024 od 8 hodin v City Campusu Ostravské univerzity.

 „Jsem velmi ráda, že tuto výjimečnou aktivitu můžeme přivítat právě u nás v Ostravě. Naši učitelé si mohou z tohoto dne plného workshopů odnést nové metody práce a formy výuky, projekt je určen učitelům základních a středních škol a přispěje k jejich profesnímu a osobnostnímu rozvoji. Svou koncepcí rovněž navazuje na cíle Strategie 2030+. Nově mohou zájemci v rámci Učitelingu absolvovat jednodenní program pro ředitele, facilitované setkání o kultuře a klimatu školy,“ konstatovala Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora.

Učitelé se v průběhu dne zúčastní tří různých workshopů dle vlastního výběru. V roli žáka tak absolvují výuku svých kolegů. Jednoho workshopu se účastní maximálně 20 učitelů. Zúčastnění získají prostřednictvím vlastního zážitku rady, jak inspiraci zařadit do vlastní praxe a zároveň získají prostor pro reflexi a sdílení osobních učitelských příběhů. Detailnější informace o projektu Učiteling lze nalézt v odkazu https://www.uciteling.cz/wp/.

V ostravském Učitelingu jsou pro účastníky připraveny například workshopy Bádáme a čteme v přírodních vědách, Proč a jak pronásledovat čarodějnice či Jak budovat wellbeing a podporovat motivaci žáků nejen v matematice nebo Reflexe jako součást učícího procesu. V rámci programu Řediteling se zájemci společně s Darinou Klimparovou a Martinem Tobiášem ponoří do světa školního klimatu a kultury. Detailní informace o ostravském Učitelingu viz https://www.uciteling.cz/wp/uciteling-ostrava-2024/.

Zdroj: ostrava.cz

RELATED ARTICLES