Pondělí, 24 června, 2024

Digitalizace v celoživotním vzdělávání

Digitalizace neminula ani oblast vzdělávání. Naopak – poskytuje výbornou příležitost k tomu, aby využila nové formy, které zvýší kvalitu vzdělávání. Vždy je to o tom, maximálně využít dostupné technologie a připravit lidi na to, aby s nimi uměli pracovat.

Pro naši společnost EDUFICO, která má akreditace ČNB a realizuje zkoušky a následné vzdělávání v oblasti finančnictví, byl hybrid learning tou správnou volbou pro naše klienty. 

„Inovace v hybrid learningu je typickým příkladem toho, kdy nevolíme, jestli vzdělávat prezenčně, nebo online… inovace spojuje tyto volby a ukazuje možnost, jak vzdělávat s využitím prezenční i online formy. Ukazuje, jak vytěžit maximum z obou forem, respektovat potřeby účastníka a nabídnout mu kvalitní rozvoj,“ říká Miroslav Marek, který je v EDUFICO zodpovědný právě za řízení inovací.

Tradiční metody výuky se kombinují s online studijním obsahem. Součástí této formy jsou také výuková videa, podcasty a chaty s lektory, se kterými mohou účastníci konzultovat svůj posun v tématech.

„Tento způsob rozvoje je pro klienty příjemný i svojí pestrostí, která z něho může udělat hru. Na druhé straně to však vyžaduje od klienta i vysokou míru samostatnosti a disciplíny. Svůj rozvoj si totiž časově sám plánuje a na něm záleží, jak využije všech opor ke studiu, než přistoupí ke zkoušce nebo jiné formě ověření posunu v rozvoji,“ říká Radka Šušková, která do EDUFICO přináší své zkušenosti z oblasti vzdělávání dospělých.

Přemýšlíme i nad gamifikací, což by přineslo ještě více zábavy a interaktivity do vzdělávání. Vytvoření herních prvků a motivace prostřednictvím soutěží a odměn by posílilo angažovanost a radost ze studia.

Digitalizace v celoživotním vzdělávání je otevřením dveří k novým příležitostem a zvyšování hodnoty pro jednotlivce i společnost. S maximálním využitím dostupných technologií jsme připraveni posunout vzdělávání na další úroveň a podpořit klienty v rozvoji jejich dovedností a zvýšení kvalifikace. Využití je možné ve všech oblastech rozvoje a nestaví limity ani u různých cílových skupin. 

Celý článek včetně anglického překladu naleznete v magazínu POSITIV Business & Style 2/2023 ZDE.

Text: Pavlína Hanzelková, jednatelka EDUFICO s.r.o.

RELATED ARTICLES