Sobota, 20 července, 2024

Známe finalisty soutěže Český VŠEVĚD 2022, kteří svá vystoupení předvedou živě už 13.9.

Díky online hlasování veřejnosti známe šest finalistů a finalistek, kteří 13. září 2022 na finálovém večeru zkusí přesvědčit návštěvníky, že právě jim patří titul prvního Českého VŠEVĚDA. Čeká nás večer plný Science slamu a předání ceny tomu nejlepšímu v brněnském Univerzitním kině Scala.

Od března hledá celá republika nejlepšího popularizátora nebo popularizátorku vědy z řad našich
univerzit i vědeckých institucí. Soutěžící se mohli přihlásit videem, kde představili své odborné téma, ale měli na to nelítostných 150 sekund. Dále už hlasování veřejnosti poslalo do finále šest nejlepších, kteří se představí formou Science slamu na finálovém večeru 13. 9. 2022 od 19:00 v Univerzitním kině Scala v Brně.

Science slam je formou podobná Stand up comedy, v omezeném čase na vystoupení ale představuje složitá výzkumná témata. To nijak neubírá na zábavnosti pro publikum. Hlavní důraz je kladen na předvedení a vysvětlení poměrně komplikovaných témat tak, aby to diváky zaujalo a tématu porozuměli. Většinou jde o soutěž mezi jednotlivými vystupujícími, ve kterém je publikum porotou a hlasuje o vítězi. Nejinak to bude i u Českého Vševěda 2022, který chce divákům přinést komunikaci vědy zábavnou formou. A díky pořádání v Univerzitním kině Scala v Brně včetně skvělé atmosféry s živým publikem.

Večerem nás provede moderátorská dvojice Vladimír Kořen a Petra Pifková. Těšit se můžete na
vystoupení soutěžících Ing. Petra Pavlíka, Ph.D. z VŠB – Technické univerzity Ostrava, Ing. Františka Macha, Ph.D. ze Západočeské univerzity v Plzni, Ing. Veroniky Mokrejšové, Ph. D. z Vysoké školy ekonomické v Praze, Bc. Jiřího Dobrého ze Slezské univerzity v Opavě, doc. RNDr. Pavla Surynka, Ph.D. z Českého vysokého učení technického v Praze a Mgr. Evy Bílkové z Ostravské univerzity. Rezervace míst na finálový večer je možné přes formulář na webu. Soutěž Český Vševěd je organizována týmem národní akce Noc vědců, která se letos uskuteční opět poslední zářiový pátek 30. 9. 2022, v podvečer tak celá republika otevře svá výzkumná pracoviště a přivítá tisíce zájemců o vědu.

Zdroj: vsb.cz

Foto: ujep.cz

RELATED ARTICLES