Neděle, 24 září, 2023

V kraji vyrůstá nová generace skvělých cukrářů. Ti nejlepší dostali ocenění

Celkem 14 budoucích cukrářů dostalo za svou práci, cukrářský talent a přístup ke studiu ocenění. Moravskoslezský kraj dlouhodobě podporuje odborné vzdělávání i řemeslné obory. Ocenění je jedním ze způsobů, jak mladé lidi motivovat a zaujmout. Oceňování budoucích cukrářů vzniklo ze spolupráce kraje s frýdecko-místeckou společností MARLENKA international.

„Neoceňujeme pouze přirozený cukrářský talent našich středoškoláků. Ředitelé škol, kteří budoucí cukráře na ocenění nominovali, posuzovali také jejich přístup ke studiu, úspěchy v cukrářských soutěžích, studijní výsledky nebo třeba ochotu pomáhat slabším spolužákům. Cukrařina se v našem regionu vyučuje na sedmi krajských středních školách, každá škola mohla na ocenění navrhnout dva žáky. Věřím, že se v kraji vzdělává mnohem více skvělých cukrářů, a že se milovníci sladkého nemusí o budoucnost tohoto odvětví obávat,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny, který nejlepším budoucím cukrářům ocenění osobně předal spolu se zástupci vedení společnosti MARLENKA international.

Moravskoslezský kraj s Marlenkou spolupracují již od roku 2013, společnost poskytla finanční dar 1500 korun pro každého oceněného, také pravidelně přispívá středním školám na cukrářské vybavení a pomůcky nebo na organizaci středoškolské soutěže Marlenka Cup.

Seznam oceněných žáků:

Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb, Frýdek-Místek
         Pavelková Nela a Siorová Nela

Albrechtova střední škola, Český Těšín
         Linda Mužíková a Iveta Kurková

Střední škola techniky a služeb, Karviná
         Vanesa Záhumenská a Anna Marie Fedášová

Hotelová škola, Frenštát pod Radhoštěm
         Kateřina Jančurová a Hana Hrachová

Střední škola hotelnictví a služeb a Vyšší odborná škola, Opava
         Vendula Černíková a Alexandra Koňaříková

Střední škola prof. Zdeňka Matějčka, Ostrava-Poruba, 17. listopadu 1123
         Andrea Bajgarová a Zuzana Ťápalová

Střední škola společného stravování, Ostrava-Hrabůvka
         Šárka Kořená a Viktoriya Safonik

Zdroj: TZ MSK

RELATED ARTICLES