Pondělí, 26 února, 2024

Projekt Mind Your Future 2 se dostává do finále!

Dne 20. 10. jsme se poprvé setkali a tady to všechno začalo. Zúčastnili jsme se první stáže ve firmě Hrtus & Partner s.r.o., které vděčíme za zprostředkování projektu. Následujících osm stáží se budeme seznamovat s nejrůznějšími profesemi, pronikat do manažerského světa a učit se nových dovedností.

Během prvního dne jsme se dozvěděli o práci personalisty, jak funguje vedení firmy, nebo co obnáší administrativa pro firmu rozšířenou na Moravě i ve Slezsku. Byli jsme svědky pracovního nasazení zaměstnanců, ať už ve funkci ostrahy v nošovickém areálu Hyundai Transys, nebo i v úklidových službách v terénu.

Naše další stáž proběhla 8.11. v Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o.. Měli jsme možnost nahlédnout do výroby, kde jsme se seznámili s výrobou aut. Zúčastnili jsme se zaškolování nových pracovníků a taky dostali mnoho cenných rad od zkušených manažerů. Celý den o nás bylo krásně postaráno, a dostali jsme příležitost projít si celý proces výroby auta od rámu, přes montáž až po lakovnu.

Dne 14.12. jsme nakoukli do firmy New Dimension a poznali lidi, kteří jsou opravdu na svém místě. I přesto, že jsme byli oslabeni o jednoho člena jsme se toho spoustu naučili a získali přehled o problematice mnoha firem. Dozvěděli jsme se například rozdíl mezi lektorem a koučem nebo kde vznikají nejčastější chyby v řízení týmu. Zkrátka managment lidí je v dnešní době neopomenutelný. V neposlední řadě jsme dostali výsledky našich osobních testů a ujistili se v našich slabých a silných stránkách.

Čtvrtá stáž na nás čekala 11.1. v Kreativní akademii v Ostravě. Vyzkoušeli jsme si jaké to je naplánovat veřejnou akci, či festival, ale taky jak ji správně odprezentovat případným sponzorům. Zjistili jsme, že to organizátoři nemají vůbec jednoduché, záleží totiž na každém detailu. Seznámili jsme se s novými profesionály, kteří nám ukázali, jak to v takovém světě chodí.

Za měsíc na nás čekal opravdový zážitek. Tentokrát 14.2. v Biomedicínském centru 4Medical Innovations. Tato firma se zabývá specifickými obory jako jsou buněčná manipulace, biotechnologie, biofarmacie a diagnostika pro lidské buňky a genetiku. Měli jsme možnost vidět plnění dusíkatých láhví, projít prostory budovy, dozvěděli jsme se mnoho o vzduchotechnice a navštívili laboratoře. Dále se účastnili pohovoru o pracovní pozici a v neposlední řadě jsme viděli lidské kosti a jiné implantáty.

Naše prozatím poslední stáž proběhla 8.3. ve firmě Verizon v centru Ostravy. Byla to naše první návštěva firmy, která není jen v Evropě, ale zrodila se v Americe. Jedná se o korporát, který je jeden z nejrozšířenějších zprostředkovatelů telekomunikačních technologií, který je v zahraničí známý jako telefonní operátor, naopak u nás se prezentuje jako zprostředkovatel interních sítí. Dozvěděli jsme se například jak fungují sítě po světě, nebo jaké problémy dokáže vytvořit kabel překousnutý žralokem.

V nejbližší době nás čeká stáž ve fotbalovém klubu Baník Ostrava. Pomalu se blížíme do finále našeho projektu. Ani jeden z nás nelituje že před více než půl rokem poslal svůj životopis a dostal skvělou příležitost podílet se na projektu Mind Your Future 2.

Děkujeme všem partnerům projektu, organizátorům firmy Hrtus & Partner s.r.o., a všem kteří nás podporují na našich facebookových stránkách. Díky a přejeme mnoho krásných dní.

Autoři: Leontýna, Bruno a Tobias.

Do projektu Mind Your Future 2 byli vybráni na základě motivačních dopisů studenti: Bruno Kroček, Tobias Juříček a Leontýna Kolderová. Magazín POSITIV Business & Style je mediálním partnerem této akce.

RELATED ARTICLES