Sobota, 22 června, 2024

Kombinované studium je čím dál více oblíbené

AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická působí ve třech městech, a to v Ostravě, Českém Těšíně a v Přerově. Letos zaslalo přihlášku ke studiu ve školním roce 2023/2024 téměř 160 uchazečů. Většina uchazečů se hlásí na kombinovanou formu studia.

„Stejně jako loni, tak i letos jsme zaznamenali velký zájem především o kombinovanou formu studia, kdy počet zaslaných přihlášek výrazně převažoval nad přihláškami k prezenčnímu studiu. Kombinovaná forma studia je oblíbená neboť dovoluje studentům studovat a současně pracovat. Řada našich studentů v kombinované formě jsou dlouholetí zaměstnanci zdravotnických zařízení, kteří se rozhodli zvýšit si svou kvalifikaci. Významnou roli určitě hraje také zaměstnanecký stipendijní program AGEL, který lze čerpat jak v kombinované, tak v denní formě studia, vysvětluje zástupkyně ředitele Mgr. Alžběta Panáková.

AGEL Vyšší odborná škola zdravotnická nabízí studijní obor Diplomová všeobecná sestra v denní a kombinované formě. Z téměř 160 uchazečů plánuje škola přijmout do prvního ročníku 92 studentů. Zájem o studium na AGEL Vyšší odborné škole projevili také absolventi AGEL střední zdravotnické školy, kteří jsou zde jako doma.

„Největší zájem o studium byl letos opět v Přerově. Přerovská pobočka naší školy je jedinou školou v Olomouckém kraji, kterou provozuje společnost AGEL. Letos z celkového počtu uchazečů registrujeme skoro 80 přihlášek právě na pobočce v Přerově, uvádí Mgr. Alžběta Panáková.

Velkou motivací pro všechny budoucí studenty je doplnění nebo zvýšení kvalifikace, zvýšení samostatnosti při výkonu povolání, změna oboru nebo jistota budoucího zaměstnání.

Zdroj: TZ AGEL

RELATED ARTICLES