Pondělí, 26 února, 2024

Festival Art & Science na VŠB – Technické univerzitě Ostrava

Srdečně vás zveme na univerzitní festival Art & Science, který se uskuteční 7. září 2023. Dopolední program je určen středním školám a odpolední program studentům, zaměstnancům a absolventům VŠB-TUO.

VŠB – Technická univerzita Ostrava se v rámci svého vlastního festivalu Art & Science představí v jiném světle, a to nejen jako místo pro vzdělávání, vědu a výzkum, ale také jako místo kreativního myšlení s přesahem do umění a tvořivosti. Každý rok připravujeme jak odbornou, tak i uměleckou část programu, ty se přirozeně prolínají a navzájem doplňují.

Akce je určena zejména středoškolákům, kterým naši studenti a zaměstnanci představují vědu netradičním způsobem: těšit se mohou na komentované ukázky, technické dílny a soutěže, dále pak na umělecké workshopy, výstavy nebo koncerty hudebních hvězd z řad našich studentů, zaměstnanců i absolventů. Festival Art & Science organizujeme od roku 2015, zapojeny jsou do něj všechny naše fakulty i výzkumná a vědecká pracoviště. Dělat vědu je umění. Umění je někdy pěkná věda.

Program jednotlivých fakult ZDE.

Součástí festivalu bude i Centrum energetických a environmentálních technologií, které si pro vás přichystalo komentované ukázky z chemie, odpadů nebo nanotechnologií. Určitě navštivte také stánky Planetária OstravaInstitutu tělesné výchovy a sportu nebo Kariérního centra. Pro zúčastněné z řad absolventů bude na místě Absolventská síť ALUMNI.

Zdroj: vsb.cz

RELATED ARTICLES