Pátek, 12 dubna, 2024

Ostrava znovu přivítá odborníky rozvíjející nadané děti, zájemci se mohou registrovat již nyní

Město organizuje i v letošním roce unikátní konferenci s názvem Talent City, jejím tématem je práce s nadanými žáky, podpora a rozvoj talentu v mnoha oblastech a inspirace zahraničními zkušenostmi odborníků a implementace úspěšných praxí do vzdělávání v Ostravě. Konference se uskuteční ve dnech třetího až pátého října 2023 na několika místech v centru Ostravy.

Akce je určena nejen odborné, ale také laické veřejnosti. Zájemci se mohou registrovat už nyní na webu talentova. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy udělilo konferenci Talent City 2023 záštitu.

 „Konference Talent City nabídne vskutku široké spektrum odborníků, kteří mají zájem podílet se na podpoře a rozvoji dětských talentů. V průběhu aktivit lze sdílet dobrou praxi, inspirovat se v oblasti kreativity i techniky. Jde o další z městských projektů, který výrazně přispívá k práci s nadanými dětmi, zájemcům předestře rozličné zkušenosti i dobrou praxi hostů, kteří se práci s talenty věnují významným způsobem,“ uvedla Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora.

Zahajovací debata konference s odborníky pracujícími s nadanými dětmi proběhne od 18 hodin dne 4. října 2023 v Komorním sále Fakulty umění Ostravské univerzity. Mezi přednášejícími bude psycholožka Eva Vondráková, která se práci s nadanými dětmi věnuje dlouhodobě. Zájemci si mohou vyslechnout také přednášku konzultantky a terapeutky Moniky Stehlíkové a scházet nebude ani profesorka Sonia Zulfiqar.

Následující den 5. října 2023 jsou od 9 hodin do 14 hodin připravena témata „Talent a podnikavost“ (Impact Hub), „Talent a kreativita“ (Divadlo „12“) a „Talent a technika (Centrum Pant). V rámci kreativního bloku zazní informace organizace Designéři dětem či informace ke sdílené dílně Fab lab. Přednášejícím v bloku talent a technika bude profesor Michal Otyepka, vedoucí laboratoře modelování pro nanotechnologie.  

Workshop pro žáky a pedagogy základních škol je připraven 3. října v době od 9 hodin do 14 hodin v City Campusu Ostrava. Přednášejícím tohoto workshopu je Michael Londesborough, autor boranového laseru. Detailnější informace k programu konference naleznete v odkazu ZDE.

Cílem konference je podpořit a rozvíjet talenty v několika oblastech a představit úspěšné zkušenosti místních organizací i inspiraci zahraničních hostů. Organizátorem konference Talent City je město Ostrava ve spolupráci s Moravskoslezským inovačním centrem, což představuje příslib inovativních přístupů v oblasti podnikání, techniky a kreativity. Veškeré informace k prvnímu ročníku Talent City, který se uskutečnil v roce 2022, naleznou zájemci na webu taletnova.cz.

Zdroj: ostrava.cz

Ilustrační foto: pixabay.com

RELATED ARTICLES