Pondělí, 4 března, 2024

Nikol Demlová: I když nedostaneš příliš dobré karty, můžeš být vítěz

Realitní makléřka, která v Ostravě rozvíjela úspěšnou divizi žen v realitách. Svůj obchodní talent objevila jako dítě, když musela prodávat na trhu, aby měli dost peněz na jídlo. I přesto, že pochází ze špatných sociálních poměrů, se jí díky tvrdé práci podařilo začít podnikat a zajistit tak sobě i svému synovi lepší budoucnost.

Paní Demlová, co bylo impulsem k tomu, že jste začala podnikat?

Vždy pro mě byla a je velmi důležitá svoboda, být sama za sebe, dělat věci po svém, kdy chci. Věděla jsem, že pozice zaměstnance není pro mou osobnost. 

Jaká část Vašeho podnikání Vás baví nejvíce? 

Těžká otázka, protože mě baví snad úplně vše, i administrativa, která není úplně oblíbená. Má práce je velmi komplexní a různorodá, a to je právě to, co mě na ní baví a naplňuje. Ale nejvíc mě baví práce a komunikace s lidmi, klienty. Sdílíte jejich příběh a můžete jim pomoci při řešení někdy velmi náročných situací. Bydlení je jedna z nejdůležitějších životních potřeb a lidský, citlivý přístup, je velmi důležitý. 

Vždy mě zajímala a bavila psychologie, a bez té bych své služby nemohla dělat kvalitně.  

Nikol Demlová

  

Věděla jste vždy, že bude podnikání Vaši celoživotní kariérou? 

Když se teď zamýšlím, tak jsem o tom takto nikdy nepřemýšlela. Začala jsem podnikat velmi brzy, téměř ihned po dokončení střední školy. Zkusila jsem si pár měsíců první a jediné zaměstnání, a bylo mi jasné, že tohle není pro mě. Podnikavá jsem byla už od mala, takže ano, viděla jsem svou kariéru jako podnikatelka. 

Byly nějaké překážky, které jste musela zvládnout v průběhu cesty za podnikáním?

A kolik ☺… Bez nich bych nebyla tam, kde jsem dnes, překážky jsou velmi důležité, naučí Vás… Je to zkušenost, která je nepřenositelná.

Jednou z těch nejnáročnějších bylo ukončení prvního podnikání, které bylo v oblasti módy, kdy jsem neměla štěstí na lidi. A následně začít podnikat v úplně odlišném oboru. Tehdy jsem o realitách nevěděla vůbec nic, ale věděla jsem, že jsem opravdu výborný obchodník. 

Projekt The ŽENY vznikl s vizí ukázat dětem a mladým dospělým, co je možné a nemožné. Primárním cílem je redukovat dědičnou chudobu v sociálně či jinak znevýhodněných rodinách, motivovat k seberozvoji a podpořit psychickou kondici a sebedůvěru dětí a mladých dospělých. A to skrze příběhy žen, které překonaly obdobné překážky a dosáhly nevídaného úspěchu.

Co Vás vedlo k tomu připojit se do projektu The ŽENY?

Už nějakou dobu jsem si říkala, že by můj příběh mohl někoho inspirovat, a i kdyby to byl jeden člověk, tak to stojí za to. Mám v sobě velmi silnou potřebu pomáhat. A tento projekt je přesně takový.

Děkuji Vindy, že mi dala tuto možnost sdílet, že za úspěchem je velmi často trnitá cesta, že i když nedostaneš příliš dobré karty, tak i s nimi můžeš být vítěz.

Co se o Vás můžeme dozvědět v rámci The ŽENY? Jaký je váš příběh?

Můj příběh je silný. Především je o mém dětství, které bylo těžké, v sociálně velmi špatném prostředí. Plné alkoholu, násilí, gamblerství a lhostejnosti. Nic z toho mě nikdy nezastavilo jít vzhůru za životem, který jsem vždy chtěla žít. Mým životním mottem je „Nejde neexistuje“.

Co byste vzkázala ženám, které si nevěří jít do vlastního podnikání?

Ať seberou odvahu a jdou do toho, protože odvážným štěstí přeje. A budou překvapené, jak moc.

Děkujeme Vám za rozhovor a ať se vám daří.

Zdroj: redakce


Ambasadorka: Nikol Demlová

Fotograf: Martin Řezáč

Styling: Luděk Šmehlík

Makeup: Kristina Dittrich

Hairstyle: Ellen Sýkorová, Oksana Bezyk

Backstage: Petr Klempa, Sab Lauren

Video/rozhovory: Adam Michna

www.thezeny.cz

RELATED ARTICLES