Sobota, 20 července, 2024

Havířov navštívil velvyslanec ČR v Mexiku

V pondělí 10. července 2023 zavítal do Havířova velvyslanec České republiky v Mexiku Zdeněk Kubánek. Průvodce naším krajem mu dělal bývalý starosta Stonavy a nyní senátor Ondřej Feber. Na havířovské radnici na ně čekal náměstek pro ekonomiku a správu majetku Ondřej Baránek, náměstkyně pro školství a kulturu Jana Feberová, náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec a náměstek pro sport Daniel Vachtarčík.

Uvolněné a přátelské povídání se točilo kolem Havířova, protože pan velvyslanec byl při své první návštěvě města velmi příjemně překvapen spoustou zeleně, příjemnou atmosférou a zajímavou architekturou, ale též byla řeč o městě Mexico City, kde pan velvyslanec vykonává svoji funkci. Diskutována byla situace v jednotlivých městech, představeny byly místní uskutečněné i plánované projekty a strategické cíle pro následující léta a nastíněny případné možnosti spolupráce s partnery z Mexika a Střední Ameriky.

Velvyslanec České republiky v Mexiku Zdeněk Kubánek se narodil 28. ledna 1960 v Jihlavě, je ženatý a má dvě dcery. Vystudoval na Fakultě obchodní Vysoké školy ekonomické v Praze – obor ekonomika a řízení zahraničního obchodu. Kromě Mexika byl velvyslancem také v Argentině, Uruguayi nebo Chile. Mezi jeho koníčky patří sport, turismus a muzika.

Zdroj: www.havirov-city.cz

RELATED ARTICLES