Pátek, 12 dubna, 2024

Unikátní výstava Expats and Locals Together od 1. dubna v Ostravě

V nových prostorech kreativního muzea Futureum v Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě se od 1.4. koná výstava s názvem Expats and Locals. Together.

Výstava, která potrvá dva měsíce představí deset lokálních a deset zahraničních tvůrců, podnikatelů a umělců formou kreativní muzejní expozice. Cílem výstavy je připomenout různorodost a multižánrovost Moravskoslezského kraje, vyzdvihnout jeho transformaci a upozornit na propojenost místních a zahraničních v každodenním životě a veřejném prostoru.

Toto kulturní a umělecké setkání je příležitostí pro návštěvníky, aby objevili nové perspektivy a poznali různé kultury. „Expats and Locals Together je pro nás velkou příležitostí ukázat, jak různorodý a bohatý je život v Moravskoslezském kraji a to, jak se mohou různé kulturní, generační vlivy prolínat a ovlivňovat. Jsem rád, že se nám v Ostrava Expat Centre podařilo vytvořit něco tak unikátního a věřím, že si všichni návštěvníci výstavu užijí a odnesou si z ní nové myšlenky a inspiraci,“ uvedl Ondřej Dostál, vedoucí strategického plánování města Ostravy.

Výstava má podobu kreativní muzejní expozice, která zahrne vše od uměleckých děl, ukázek ilustrace, fashion a interiér designu, gastronomie, literatury nebo sportovních projektů, které byly vytvořeny nebo vymyšleny lokálními tvůrci a expaty.

Unikátní výstava ukazuje tvář regionu takovou, jakou ji vidí její obyvatelé, srdcaři a patrioti. Přijďte okusit podobu kraje, kterou jste možná sami do teď nevnímali. Výstava se uskuteční od 1. dubna do 31. května 2023 a bude otevřena od středy do neděle vždy od 10. 00 do 18:00 h. Vstupné pro dospělou osobu je 120 Kč, děti, studenti a senioři mají vstup za 90 Kč. 

Zdroj: ostravainfo.cz

RELATED ARTICLES