Středa, 12 června, 2024

Ostrava má nové vedení města, primátorem zastupitelé zvolili Jana Dohnala

Zastupitelé města Ostravy na dnešním zasedání odvolali Radu města, včetně primátora Tomáše Macury, jehož nahradil dosavadní náměstek pro dopravu, dopravněsprávní činnosti a sport Jan Dohnal.

Odcházející primátor Tomáš Macura uvedl, že cítí vděčnost za to, že se mohl zhruba 9 let podílet na rozvoji Ostravy a poděkoval všem spolupracovníkům. Nový primátor Jan Dohnal jeho dosavadní působení vysoce ocenil. Dodal, že hodlá rychle stabilizovat situaci a pokud možno pokračovat v započatých projektech.

Primátor Jan Dohnal se v rámci výkonu svého úřadu bude nadále starat o oblast sportu. Náměstkyní pro strategický rozvoj se stala Hana Tichánková, finance a kultura připadly Lucii Baránkové Vilamové, veřejné zakázky dostala na starosti Dagmar Macháčková, majetek se pak objevil v gesci Jiřího Vávry. Rovněž byl obsazen post radního, kterého se zhostil Martin Bednář. Náměstkem pro sociální věci byl ustanoven Zbyněk Pražák, oblast životního prostředí a koordinaci spolupráce městských obvodů nově spravuje Aleš Boháč. Pozici náměstkyně primátora pro vzdělávání a informační technologie zastává Andrea Hoffmannová. Mimo jiné vzešli dva noví radní – Michal Marianek, jenž začne spravovat zdravotnictví a investice a Lukáš Semerák, odpovědný za dopravu.

Zdroj: ostrava.cz

Foto: Lukáš Kaboň

RELATED ARTICLES