Pondělí, 26 února, 2024

Stavíme průmyslové parky pro život i budoucnost

Společnost Contera byla založena v roce 2009 uznávanými odborníky z oblastí developerského, projektového a stavebního managementu. Po celé ČR vlastní a provozuje průmyslové parky zaměřené na logistiku, výrobu a velkoobchod. Contera se zabývá realizací a pronájmem průmyslových parků pro přední české i zahraniční společnosti. „Prostory připravujeme na míru jednotlivým nájemcům na základě jejich specifických požadavků. Cílem naší společnosti je vždy perfektní výsledek,“ říká výkonný ředitel společnosti Contera Dušan Kastl. „Věříme, že svým klientům dokážeme poskytnout řešení, která splní jejich představy a přání v každém ohledu,” dodává CEO Tomáš Jirků. Přinášíme vám rozhovor s oběma spolumajiteli firmy.

TOMÁŠ JIRKŮ, partner, CEO

Tomáš Jirků má dlouholeté zkušenosti s řízením velkých stavebních projektů v oblasti výstavby nemovitostí. Před založením společnosti Contera pracoval více než 8 let jako ředitel výstavby pro předního průmyslového developera. Pod jeho vedením byl dokončeno více než milion metrů čtverečních komerčních projektů, zejména průmyslových, administrativních a retailových ploch. Tomáš Jirků převážně odpovídá za celkovou strategii skupiny Contera.

DUŠAN KASTL, partner, výkonný ředitel

Dušan Kastl je zkušený odborník v oblasti výstavby nemovitostí a řízení projektů s více než 18letou praxí. Před založením společnosti Contera pracoval pro mezinárodní developerské firmy, kde byl zodpovědný za rozvojové projekty v ČR. Dušan Kastl převážně odpovídá za řízení týmu ve společnosti Contera a za zajištění nových rozvojových projektů.

Společnost Contera se specializuje na revitalizaci tzv. brownfieldů. Jak se vám daří vrátit těmto místům smysl a život, a cítíte zde zájem veřejné správy?

D. Kastl: Naše společnost se nezaměřuje pouze na regeneraci brownfieldů, nicméně jako jedni z mála jsme ochotni přijmout všechna rizika a souvislosti, které regenerace těchto území přináší. Velká část současných brownfieldových ploch se nachází v zajímavých lokalitách, blízko centra měst, což předpokládá i napojení na dálnice, železnici, ale i místní hromadnou dopravu. To samo o sobě přináší celou řadu výhod a je to důvod, proč o takovýchto lokalitách uvažovat a proč do těchto míst vrátit život, i když třeba s jinou náplní, než tam byla dříve. 

T. Jirků: S revitalizací brownfieldových ploch máme zkušenost z mnoha lokalit v České republice. Přístup měst a obcí, tedy místní samosprávy, je v naprosté většině případů pozitivní. Ne vždy se bohužel dá to samé říct také o přístupu některých úřadů a orgánů státní správy. To je něco, co by se mělo jednoznačně zlepšit.

Celý rozhovor si můžete přečíst v magazínu POSITIV Business & Style 3/2019.

RELATED ARTICLES