Pátek, 31 května, 2024

Firmu Railsformers nezastavila ani pandemie, rezervační platformu Reservatic využívají již stovky  provozovatelů

Firmy stále více využívají inovace jako cestu ke svému rozvoji. Jednou z nich je i společnost Railsformers, která se právě díky inovacím vypracovala z malé lokální firmy na IT agenturu a slavila úspěch s globální rezervační platformou Reservatic. Firma sídlí v T-Parku Moravskoslezského inovačního centra (MSIC), což vidí jako velkou výhodu. 

Jednatel Ing. Jiří Kubica si za dobu svého podnikání, do kterého se pustil již za dob studia VŠB-TU Ostrava, zažil úspěšné i krizové období. Nyní společnost Railsformers zajišťuje komplexní IT služby pro své klienty a vyvíjí několik vlastních projektů určených pro globální trh. Jedním z nich je samostatný start-up Reservatic, který společně s MUDr. Otakarem Lucákem vyvíjí od roku 2016. Jedná se o globální rezervační platformu, která umožňuje pomocí jediné internetové či mobilní aplikace řešit moderním způsobem objednávání k lékařům, na úřady či k poskytovatelům služeb jakékoliv velikosti ze soukromého sektoru. 

Projekt byl od samotného začátku realizován agilně a za poslední rok zažívá zásadní změny, na kterých se podepsala i aktuální situace s pandemií koronaviru. Hned na začátku jarní vlny společníci nabídli Reservatic zdarma na 4 měsíce novým i stávajícím klientům a investovali nemalé prostředky do jeho rozvoje, přidali třeba platby za služby přímo do aplikace nebo uživatelům nabídli video konzultace.

Celý článek si můžete přečíst v magazínu POSITIV Business & Style 4/2020.

RELATED ARTICLES