Středa, 17 července, 2024

OSTROJ dodá dopravníkový systém pro Model Obaly. K prototypování využil virtuální realitu

Opavský OSTROJ získal rozsáhlou zakázku na dodávku komplexního dopravníkového systému pro automatizaci výroby ve společnosti Model Obaly a.s. S pomocí simulačního programu a virtuální reality navrhl OSTROJ řešení, které pomáhá vykrýt dočasné přetížení mezi výrobní a balící části linky tak, aby byla zajištěna plynulost celého výrobního procesu. Zakázka, která bude realizována v rekordním čase, má hodnotu bezmála 1 milion eur.

Dopravníkový systém bude instalován ve výrobním závodě v Moravských Budějovicích, kde zvýší kapacitu výroby a eliminuje ztrátové časy při přepravě materiálu. Zařízení umožní efektivní bufferování, tedy dočasné odkládání výrobků do speciálních úložných prostorů, čímž výrazně vzroste efektivita balicí linky.

„Díky inovativním prvkům, jako je přeprava materiálu v příčném směru a speciální podložení pásu pro snížení tření, dosáhneme vysoké kapacity a snížíme spotřebu energie,“ uvedl Adam Majewski, obchodní manažer OSTROJe. „Dopravníkový systém má délku téměř 250 metrů a přepravní rychlost 62 palet za hodinu. Celková délka pásu je přitom bezmála 1000 metrů.“

Systém bude zahrnovat více než 130 odkládacích míst, dva automatické vozíky, dopravníky, točny, přesuvny a další prvky. K hlavním přednostem patří také schopnost přepravovat nadrozměrné nebo atypické palety. Zařízení je navrženo modulárně, aby jej bylo možné rozšířit o další části, což dovolí jeho flexibilní přizpůsobení budoucím požadavkům zákazníka.

„Od podpisu smlouvy k předání uběhne sedm měsíců, zakázku tedy realizujeme ve velmi krátkém čase. Dodávka zahrnuje nejen výrobu a testování, ale i kompletní instalaci a zprovoznění systému,“ uvedl Martin Čmiel, ředitel divize Důlní a průmyslové technologie společnosti OSTROJ.

Při realizaci projektu využívají konstruktéři z OSTROJe moderní technologie včetně virtuální reality a simulací ve 3D pro optimalizaci návrhů, jejich prezentaci a konzultace se zákazníkem. To umožňuje doladit řadu detailů ještě před samotnou realizací linky.

O společnosti OSTROJ:

OSTROJ a.s. patří k významným strojírenským firmám v České republice. Na trhu působí od roku 1948. Je ryze českou akciovou společností, její sídlo a výrobní závod se nachází v Opavě. Společnost zaměstnává zhruba 800 pracovníků především z regionu Opavska a dosahuje tržeb na úrovni cca 1,6 miliardy Kč (rok 2022). Do výrobkového portfolia pěti divizí patří široká paleta výrobků, od opracovaných lakovaných svařenců, přes hydraulické a tiskařské válce, galvanické zinkování, tvrdé chromování, přesné obráběné dílce až po ocelové zápustkové výkovky a stroje pro podzemní stavitelství a hlubinnou těžbu.

Zdroj: TZ OSTROJ a.s.

RELATED ARTICLES