Středa, 4 října, 2023

Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj se prezentují investorům na veletrhu EXPO REAL v Mnichově

Veletrh EXPO REAL je nejvýznamnějším evropským místem setkání v oboru nemovitostí a výchozí událostí pro obchodní jednání na konci roku. Po omezeních v posledních dvou letech v důsledku pandemie se Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj představí na tomto prestižním mezinárodním veletrhu ve společné expozici s názvem Czech Cities & Regions.

„Dříve byl Moravskoslezský kraj vnímán jako ryze průmyslový region. To se ovšem i kvůli ukončování těžby černého uhlí mění a náš kraj nyní prochází zásadní proměnou. Díky podpoře inovací, nejmodernějších technologií a odvážných vizí se stáváme důležitým technologickým hráčem. A právě takto chceme prezentovat náš kraj na veletrhu EXPO REAL. Jedním z cílů naší účasti je představit Moravskoslezský kraj jako místo, které v tuto chvíli stojí před velkou výzvou, a to, jak co nejefektivněji využít transformační peníze z evropského Fondu pro spravedlivou transformaci. Kraj je připraven z těchto peněz podpořit přípravu developerských projektů, a tím nabídnout potenciálním partnerům a investorům možnost podílet se na rozvoji našeho regionu. Na veletrh jedeme nabídnout řadu zajímavých lokalit a projektů v atraktivních rezidenčních, komerčních nebo výrobních areálech, a představit tak nejen vizionářské, ale i standardní investorské projekty,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a doplnil, že kraj na veletrhu představí například rozvojové možnosti v pohornické oblasti nebo developerské projekty napříč celým regionem.

Pohornickou oblastí je nazýváno území o rozloze 60 km² mezi městy Karviná, Havířov a Orlová. Řeší jej transformační program POHO 2030, jehož vizí je krajinu, která dříve patřila těžbě uhlí, přivést opět k životu a otevřít ji lidem. POHO 2030 chce díky svým klíčovým projektům do dané oblasti nalákat investory a získat tím potřebný kapitál pro komplexní rozvoj, včetně chytrých řešení a nové energetiky. Tyto projekty kraj na veletrhu představí, jedná se například o Cirkulární Park Lazy, Industriální park Jan Karel, strategický projekt POHO Park Gabriela nebo EDEN Silesia.

Zdroj: msk.cz

RELATED ARTICLES