Sobota, 22 června, 2024

Moravskoslezský kraj i Lenzing Biocel Paskov drží slovo. Své závazky pro zlepšení životního prostředí v regionu splnily

Moravskoslezský kraj a společnost Lenzing Biocel Paskov se v květnu 2022 zavázaly k aktivitám, které povedou k menšímu zatížení životního prostředí v regionu. Obě strany své závazky splnily, vyplynulo to ze zpětného hodnocení dobrovolné dohody.

„Každý krok, který může pomoci zlepšit životní prostředí v našem regionu, je důležitý. Kromě příspěvků na výměny neekologických kotlů také podporujeme čistou mobilitu. Dále jednáme s velkými podniky, které v našem kraji působí. Ty díky dobrovolným dohodám nad rámec svých povinností realizují aktivity, které naše životní prostředí zlepšují. Jejich zodpovědného přístupu si velmi vážím,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Josef Bělica. Vyjmenoval, že kraj například přispívá na výměny kotlů, podporuje obce v efektivnějším nakládání s odpady, přispívá na regionální monitoring kvality ovzduší nebo nadlimitně čistí silnice.

Lenzing Biocel Paskov se v rámci dobrovolné dohody zavázal k celkem 6 opatřením. „Těší mě, že tak jako v loňském roce, se i v tom letošním podařilo naší firmě splnit všechna opatření, ke kterým jsme se zavázali. A že tyto a další aktivity pomáhají zlepšovat stav životního prostředí v našem regionu. V těchto inciativách budeme i nadále pokračovat, abychom přispěli k trvale udržitelnému rozvoji v kraji. Všechna tato opatření vnímám také jako sdělení pro budoucí generace, že nejsme lhostejní vůči svému okolí, a že se snažíme podnikat takové kroky, které zajistí udržitelnou budoucnost“, řekla generální ředitelka společnosti Lenzing Biocel Paskov Kateřina Kupková.

Moravskoslezský kraj má aktuálně dobrovolnou dohodu uzavřenou s celkem pěti velkými podniky působícími v regionu. Kromě Lenzingu Biocel Paskov se k aktivitám nad rámec legislativy zavázaly ještě společnosti BorsodChem MCHZ, Třinecké železárny, OKK Koksovny a AL INVEST Břidličná.

Dřevo je zpracováváno s použitím moderní magnesiumbisulfitové technologie skupiny Lenzing na buničinu.

Zdroj: TZ Moravskoslezský kraj

Foto: lenzing.com

RELATED ARTICLES