Středa, 4 října, 2023

Děti ohrožené chudobou dostanou i letos školní obědy zdarma

I v tomto školním roce získá přes tři tisíce dětí z Moravskoslezského kraje příspěvek na obědy ve školách. Pro děti ze sociálně a ekonomicky slabých rodin zajistil kraj z evropských peněz zdravé stravování za téměř 21,4 milionu korun.

„Do projektu bude v letošním školním roce zapojeno přes 3 tisíce dětí ze 126 mateřských a základních škol v regionu. O evropské dotace se umíme přihlásit a projekt obědy do škol je jedním z těch, který o tom svědčí. Tato podpora se setkala s velkým ohlasem, jsem rád, že tak pomůžeme zmírnit tíživou situaci v chudých rodinách a přispějeme ke zdravému vývoji dětí,“ uvedl náměstek hejtmana pro evropské fondy a regionální rozvoj Jan Krkoška.

Upřesnil, že zdarma dostávají obědy v základních a mateřských školách děti ve věku od 3 do 15 let, jejichž rodiny se v rozhodném období nacházely v hmotné nouzi. Potvrzení o zapojení do projektu vydávají úřady práce.

„Během pěti let bylo na obědy ve školách vyplaceno skoro 41,1 milionu korun. V minulém školním roce 2021/2022 využilo v rámci Moravskoslezského kraje obědy ve školách a školkách přibližně 2700 dětí,“ řekl náměstek hejtmana Jan Krkoška.

Zdroj: msk.cz

Ilustrační foto: Wooden Earth – Trays

RELATED ARTICLES