Pondělí, 4 března, 2024

Jan Michal nově povede agenturu CzechInvest, chce se zaměřit na inovace a strategické projekty

Novým generálním ředitelem agentury CzechInvest bude od dubna Jan Michal, který do funkce přichází z Evropské komise, kde dosud působil na Generálním ředitelství pro komunikaci.

Michal, který uspěl ve výběrovém řízení, ve funkci nahradí Petra Očka. Ten byl dosud pověřený řízením agentury z pozice vrchního ředitele sekce digitalizace a inovací Ministerstva průmyslu a obchodu. Nový ředitel agentury CzechInvest nastoupí v dubnu.

Česko na cestě k větší konkurenceschopnosti

„Hlavním cílem je nyní to, aby CzechInvest fungoval jako moderní agentura podporující inovace a strategické projekty s vysokou přidanou hodnotou. Musí tak vytvářet co nejlepší investiční prostředí pro zahraniční partnery. Díky tomu pomůže naší ekonomice a zvýší tak její konkurenceschopnost,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.

Ten věří, že Michalovy zkušenosti pomohou Česku s hledáním nových a atraktivních investorů pomohou.

Michal má už i konkrétní plány. „S výzvami spojených s novou pozicí přichází i závazek ke zlepšování investičního prostředí v naší zemi. Těším se na spolupráci s týmem a překonávání společných cílů. Chci především navázat na práci mého předchůdce a přispět k dotažení významných investičních projektů současné vlády. Zaměřit bych se tedy chtěl především na posilování soběstačnosti České republiky v oblasti výroby čipů nebo na získání investice na továrnu na baterie do elektromobilů, takzvanou gigafactory,“ říká budoucí generální ředitel CzechInvest Jan Michal.

Jan Michal vystudoval podnikohospodářskou fakultu VŠE a mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních věd UK v Praze. Do agentury CzechInvest přichází z Evropské komise, kde působí jako zástupce ředitele sekce na Generálním ředitelství pro komunikaci a od roku 2017 vede odbor politického a ekonomického zpravodajství. Během českého předsednictví v roce 2022 působil jako zástupce šerpy na Úřadě vlády, kde se věnoval zejména reakci na energetickou krizi.

Zdroj: businessinfo.cz

Foto: Seznam zprávy

RELATED ARTICLES