Středa, 19 června, 2024

Cylinders Holding spojil pro Ameriku síly s Technovitem, získal v něm podíl

Společnost CYLINDERS HOLDING a. s. odkoupila 60procentní podíl ve společnosti TECHNOVIT a. s. z Ústí nad Labem. Podíl ve firmě, která se pohybuje na trhu výroby a plnění porézní hmoty do lahví na acetylen, revizí lahví na technické plyny a ekologické recyklace acetylenových lahví, získala nejsilnější evropská lahvárenská skupina od společnosti VÍTKOVICE  a. s.  Ta si ponechala 40 procent akcií Technovitu. Obchodní „triumvirát“ firem vzniká proto, aby se lépe prosadil na americkém trhu, kde se nedávno etablovala právě skupina Cylinders Holding.

Společnost Technovit rozvíjí, stejně jako Cylinders Holding, perspektivní byznys technických plynů, čisté mobility a energetiky. Ústecká společnost hodlá posilovat ve třech hlavních oblastech, kterými jsou preparace acetylenových lahví, revize lahví a svazků na technické plyny a likvidace starých acetylenových lahví. „Investice budou nasměrovány do technologií, které zvýší automatizaci a kapacitu firmy v daných oborech. Podstatnou částí naší nové strategie je rozšíření působnosti na další trhy. V oblasti plnění a kompletace acetylenových lahví se již pracuje na zajištění certifikace pro americký a také pro britský trh. V oboru revizí máme nově zajištěny zakázky z Rakouska a chystáme se do Německa,“ uvedla před časem ředitelka Technovitu Veronika Hladová.

Acetylenové lahve či jejich svazky se využívají nejčastěji ve stavebnictví, sklářství a dalších oborech, kde se používá acetylen k vysoce efektivnímu sváření, pájení, řezání plamenem, tváření apod. Technologie recyklace, která je v Technovitu postavena na kompletním zpracování všech částí starých acetylenových lahví bez jakéhokoliv zbytku, a tedy bez zatížení životního prostředí, posílí o separační linku. I tato novinka směřuje k novým kontraktům napříč globálním trhem.

Zdroj: cylinders.cz

RELATED ARTICLES