Středa, 12 června, 2024

Zahraniční mise Krajské hospodářské komory MSK představí moravskoslezské firmy jako partnery se špičkovými produkty a technologiemi 

Konkurenceschopnost podniků Moravskoslezského kraje je na světové úrovni – to budou moci dokázat zástupci firem účastnících se dvou podnikatelských misí, které plánuje uskutečnit Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje (KHK MSK) v letošním roce, a to do Chorvatska a do Švédska a Finska. 

První z nich – mise do Chorvatska – by se měla uskutečnit začátkem června letošního roku za spolupráce s chorvatskými partnery z mezinárodní sítě na podporu podnikání Enterprise Europe Network a Velvyslanectvím České republiky v Záhřebu. 

Mise má za cíl povzbudit české podnikatele k rozšiřování obchodních aktivit do zahraničí, nalezení nových odbytových možností a ke spolupráci v regionu, kde cestovní ruch zažívá v posledních letech nebývalý boom.

„KHK MSK misí reaguje na podněty podnikatelů z regionu, kteří se snaží hledat nová odbytiště pro své výrobky a služby. Kvůli přesycenosti trhu v západní Evropě projevují stále více tendenci hledat obchodní příležitosti na Balkáně a v dalších teritoriích jižní a východní Evropy,“ uvedl ředitel KHK MSK Jan Skipala. 

Moravskoslezské firmy dostanou možnost představit své produkty a navázat obchodní kontakty během individuálních předem domluvených B2B jednání s potenciálními chorvatskými partnery. Ty jim budou vybírány přímo na míru. Účastníci se budou moci zapojit i do doprovodného programu, navštívit vybrané místní podniky a seznámit se tak se specifiky a zvyklostmi místního trhu. 

Chorvatsko se s rostoucím počtem turistů snaží zlepšovat kvalitu nabízených služeb ve městech a obcích. Poptávka je po technologiích a výrobcích využitelných pro budování rekreačních zón, pro rekonstrukce stávajících hotelů a sítě ubytování nebo komunálních služeb. Klíčové jsou pro chorvatské subjekty služby a produkty v oblasti těžby zemního plynu, zpracování ropy či přepravy plynu a ropy. Mise je proto vhodná také pro firmy zabývající se energetikou, využitím odpadu a ekologií, ale i vodohospodářstvím, železniční či kolejovou dopravou.

Podrobné informace k misím najdete na webu www.khkmsk.cz

V případě zájmu o účast na misi se prosím obraťte na: een@khkmsk.cz

Celý článek naleznete v magazínu POSITIV Business & Style 1/2023 ZDE.

RELATED ARTICLES